عاملان انفجارهای بروکسل قصد داشتند بار دیگر به پاریس حمله کنند

عاملان انفجارهای بروکسل قصد داشتند بار دیگر به پاریس حمله کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شواهد جدید نشان می دهد که عاملان انفجارهای مرگبار بروکسل قصد داشتند بار دیگر به پاریس حمله کنند اما وقتی به پیشرفت تحقیقات مرتبط با حملات ماه نوامبر

آگهی

شواهد جدید نشان می دهد که عاملان انفجارهای مرگبار بروکسل قصد داشتند بار دیگر به پاریس حمله کنند اما وقتی به پیشرفت تحقیقات مرتبط با حملات ماه نوامبر پاریس پی بردند نظرشان را تعییر داده و به بروکسل حمله کردند. دادستانی فدرال بلژیک طی بیانیه ای که روز یکشنبه ۱۰ آوریل منتشر شده این خبر را تایید کرده است.

در همین حال کلود مونتیکه، مشاور شبکه خبری ای تله، به نقل از منابع نزدیک به پلیس گفته که یک کامپیوتر حاوی فایلی پیدا شده که در آن اهداف مورد نظر مهاجمان در پاریس مشخص شده است؛ مرکز تجاری لا دفانس و انجمن محافظه کار کاتولیک از آن جمله اند.

با دستگیری محمد عبرینی پلیس بلژیک از کشف حلقه گمشده ارتباط حملات بروکسل و حملات پاریس خبر داده بود. روز جمعه در یورش پلیس به محله آندرلخت بروکسل سه نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

محمد عبرینی آخرین مظنون فراری حملات پاریس از پاییز گذشته تحت تعقیب بوده است. او از دوستان صلاح عبدالسلام، از دیگر عوامل حملات پاریس است که ماه گذشته در بلژیک دستگیر شد. پلیس به کمک تصاویر ثبت شده دوربین های مدار بسته توانست محمد عبرینی را پس از انفجارهای مرگبار در فرودگاه بروکسل در چند نقطه ردیابی کند. به گفته دادستانی فدرال بلژیک، محمد عبرینی تایید کرده که همان مظنونی است که در تصاویر ضبط شده دوربین های مدار بسته فرودگاه بروکسل کلاه بر سر دارد.

افراد بازداشت شده از سوی دادستانی فدرال بلژیک به «قتل های تروریستی» و «مشارکت در حملات تروریستی» متهم شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان بلژیک: مهاجمان بروکسل قصد داشتند به پاریس حمله کنند

بروکسل، پس از بازداشت یکی از مظنونان مشارکت در حملات پاریس

نخست وزیر بلژیک: ما کوتاهی نکرده ایم