بروکسل، پس از بازداشت یکی از مظنونان مشارکت در حملات پاریس

بروکسل، پس از بازداشت یکی از مظنونان مشارکت در حملات پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حدود سه هفته پس از حملات مسلحانه مرگبار در شهر بروکسل، مردم پایتخت بلژیک تلاش می کنند سایه این اتفاق تلخ را در زندگی روزمره خود کمرنگ کنند. نیروهای

آگهی

حدود سه هفته پس از حملات مسلحانه مرگبار در شهر بروکسل، مردم پایتخت بلژیک تلاش می کنند سایه این اتفاق تلخ را در زندگی روزمره خود کمرنگ کنند.

نیروهای امنیتی بلژیک که به کم کاری در ماجرای بمبگذاری بروکسل متهم شده بودند، با بازداشت محمد عبرینی، ایکی از مظنونان شرکت در حملات پاریس توانسته اند اندکی از اعتبار از دست رفته خود را احیا کنند.
یکی از اهالی بروکسل می گوید: «امیدوارم که محمد ابرینی را بیشتر از یک روز در بازداشت نگه دارند تا دادستان بتواند علیه او اعلام جرم کند. امیدوارم که او بتواند بگوید واقعا در پاریس و بروکسل چه رخ داد.»

یک وکیل کانادایی که در بروکسل است می گوید: «محمد ابرینی از رهبران ماجرا نبود اما سوال این است که آیا در کشتار دخالت داشت یا خیر؟ حالا چه چیزی باید ثابت شود؟ او به چه اتهامی باید در بازداشت بماند؟ آیا او راننده بود؟»

یکی از ساکنان بروکسل می گوید: «او فرد مهمی است و امیدوارم که پلیس بتواند کار خود را بخوبی انجام دهد. به نظر من این اتفاق باعث می شود که مردم بروکسل و بلژیک احساس امنیت بیشتری داشته باشند. اما این تنها کاری نیست که باید انجام بدهیم. ما باید محکم و استوار بمانیم و از زندگی لذت ببریم.»

نخست وزیر بلژیک از مردم خواسته است که تلاش کنند زندگی عادی خود را از سر بگیرند. هفته گذشته بخشی از فرودگاه بروکسل بازگشایی شد و مقامهای فرودگاه گفته اند که شمار پروازهای این فرودگاه آرام آرام افزایش پیدا می کند.

حملات روز ۲۲ مارس در فرودگاه بروکسل و در نزدیکی یک ایستگاه مترو در این شهر ۳۲ کشته به جا گذاشت که سه نفر از آنها مهاجمان انتحاری بودند. شانزده تن از کشته شدگان در فرودگاه جان خود را از دست دادند.

گروه داعش که خود را «دولت اسلامی» می خواند مسئولیت این حملات را به عهده گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهار مظنون بازداشت شده در بروکسل به قتل های تروریستی متهم اند

تصاویری از تجمعات کشاورزان خشمگین اروپایی در بروکسل

دست‌کم ۵ مامور انتظامی ایران در کمین مسلحانه در سیستان و بلوچستان کشته شدند