دادستان بلژیک: مهاجمان بروکسل قصد داشتند به پاریس حمله کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دادستان بلژیک: مهاجمان بروکسل قصد داشتند به پاریس حمله کنند

دادستان فدرال بلژیک می گوید شواهد جدید نشان می دهد که مهاجمان شهر بروکسل قبل از حملات انتحاری این شهر قصد داشتند بار دیگر به پاریس حمله کنند اما وقتی متوجه پیشرفت تحقیقات در رابطه با حملات پاریس شدند نظرشان را عوض کردند و به بروکسل حمله کردند.

دادستان فدرال بلژیک همچنین تایید کرده است که محمد عبرینی همان مظنونی است که در تصاویر ضبط شده دوربین های مدار بسته فرودگاه بروکسل کلاه بر سر دارد. این بلژیکی مراکشی تبار آخرین مظنون فراری حملات پاریس است که از پاییز گذشته تحت تعقیب بوده است. او از دوستان صلاح عبدالسلام، از دیگر عوامل حملات پاریس است که ماه گذشته در بلژیک دستگیرشد.

پلیس بلژیک به کمک تصاویر ثبت شده دوربین های مدار بسته توانست محمد عبرینی را پس از انفجارهای مرگبار در فرودگاه بروکسل در چند نقطه شناسایی کند.

محمد عبرینی ۳۱ ساله به همراه سه نفر دیگر جمعه شب در جریان عملیات گسترده پلیس بروکسل دستگیر شد. افراد بازداشت شده از سوی دادستانی فدرال بلژیک به «قتل های تروریستی» و «مشارکت در حملات تروریستی» متهم هستند. یکی از آنها اسامه کرایم، جوان ۲۳ ساله سوئدی سوری تبار است که در سپتامبر گذشته در جزایر یونان خود را «نعیم حامد» معرفی کرده بود. به گفته دادستان فدرال بلژیک او در انفجار در متروی بروکسل دست داشته است. او همان کسی است که در تصاویر ثبت شده دوربین های مدار بسته در حال خرید کیفی برای حمل مواد منفجره بوده است.