بازگشایی فرودگاه زاونتم؛ توافق پلیس و دولت بلژیک برای تقویت تدابیر امنیتی

بازگشایی فرودگاه زاونتم؛ توافق پلیس و دولت بلژیک برای تقویت تدابیر امنیتی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سرانجام در پایان روز جمعه نمایندگان اتحادیه پلیس بلژیک و دولت این کشور برای تقویت دائم تدابیر امنیتی در فرودگاههای بلژیک به توافق رسیدند. هنوز

آگهی

سرانجام در پایان روز جمعه نمایندگان اتحادیه پلیس بلژیک و دولت این کشور برای تقویت دائم تدابیر امنیتی در فرودگاههای بلژیک به توافق رسیدند. هنوز جزییات این توافق منتشر نشده است.

اما این توافق می تواند بازگشایی فرودگاه زاونتم، فرودگاه اصلی بروکسل را تسریع کند.

نماینده یکی از اتحادیه های کارکنان پلیس بلژیک می گوید: “ ما خواستار ماشینهای پیشرفته فلزیاب در دربهای ورودی مسافران به فرودگاه هستیم. به این ترتیب تمام افراد مشکوک قبل از ورود به فرودگاه بازداشت می شوند و نه تنها افراد قبل از ورود به هواپیما بازرسی می شوند بلکه در تمامی محوطه فرودگاه مورد بازرسی قرار می گیرند.”

ده روز پس از حمله تروریستی ۲۲ مارس با وجود آمادگی فرودگاه زاونتم برای آغاز بکار دوباره نمایندگان پلیس بلژیک با تهدید به اعتصاب اجازه بازگشایی این فرودگاه را ندادند.

نماینده بزرگترین سندیکای پلیس بلژیک هم می گوید: “توافق امروز به نفع همه خواهد بود، خصوصا مهمترین امر برای تامین امنیت است. از این طریق امنیت مسافران و کارکنان فرودگاه در اولویت قرار می گیرد و حتی از لحاظ اقتصادی منافع زیادی خواهد داشت.”

مسئولان فرودگاه اعلام کرده اند که حملات تروریستی ۲۲ مارس ضرر مالی فراوانی به صنعت هوانوردی و گردشگری بلژیک وارد کرده است. با این حال گفته می شود با بازگشایی فرودگاه زاونتم بروکسل که در قلب اروپا واقع شده است تنها نیمی از پروازها از سر گرفته خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل کشتن دو شهروند سوئدی در بروکسل در پی تیراندازی پلیس بلژیک کشته شد

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد

تبعات حمله تروریستی به کنسرتی در مسکو: کارگران مهاجر در حال فرار از روسیه هستند