Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اوراق پاناما، رئیس جمهوری اوکراین اقدام برای فرار از پرداخت مالیات را رد کرد

اوراق پاناما، رئیس جمهوری اوکراین اقدام برای فرار از پرداخت مالیات را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رسوایی «اوراق پاناما» نام بسیاری از افراد ثروتمند جهان از جمله پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین را بار دیگر بر سر زبانها انداخت. اسناد فاش شده نشان

آگهی

رسوایی «اوراق پاناما» نام بسیاری از افراد ثروتمند جهان از جمله پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین را بار دیگر بر سر زبانها انداخت.

اسناد فاش شده نشان می دهد که در ماه اوت سال ۲۰۱۴ میلادی شرکتی در جزایر ویرجین بریتانیا به نام آقای پوروشنکو افتتاح شده است. رئیس جمهوری اوکراین در واکنش به این اخبار می گوید حسابهای خارج از کشور او که در اوراق پاناما به آنها اشاره شده بوضوح نشان دهنده جدا بودن فعالیتهای شخصی او از وظایف سیاسی اش است.

آقای پوروشنکو روز چهارشنبه در جریان سفر به توکیو طی یک نشست خبری ضمن رد هرگونه اقدام برای فرار از پرداخت مالیات، تاکید کرد که فعالیتهای تجاری اش کاملا شفاف بوده است.

او گفت: «به محض اینکه من به ریاست جمهوری رسیدم، اعلام کردم که تمام فعالیتهای تجاری ام را به یک سازمان مستقل و کاملا شفاف مدیریت دارایی ها که توسط یکی از بزرگترین بانکهای سرمایه گذاری دنیا اداره می شد، منتقل کرده ام. اکنون می توانم نام این بانک را ذکر کنم که “روچیلد بانک” است. این شرکت واسط (اس پی وی) یک فعالیت کاملا طبیعی دارد و به دنبال به حداقل رساندن مالیاتها یا مخفیکاری و کار دیگری نیست. این اسناد بطور کامل در رسانه های اوکراین منتشر و به نام من ثبت شد. این شرکت هیچ حساب بانکی را باز نکرده و حتی یک پنی از اوکراین دریافت نکرده است. تنها هدف انجام این کار، شفاف سازی و جداسازی فعالیتهای تجاری رئیس جمهوری اوکراین از هرگونه نفوذ سیاسی بوده است.»

رئیس جمهوری اوکراین در ادامه گفت: «من قصد دارم اصلاحات اساسی را به اجرا بگذارم که استفاده از حسابها و شرکتهای برون مرزی در اوکراین را غیرممکن می کند. این گام مهمی از مرحله بعدی برنامه اصلاحات من است.»

آقای پوروشنکو پیش از رسیدن به مقام ریاست جمهوری اوکراین نیز از تجار و کارآفرینان ثروتمند این کشور محسوب می شد و همچنان صاحب یکی از کارخانه های مشهور تولید شکلات در این کشور و یک ایستگاه تلویزیونی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«اوراق پاناما»؛ آنگلا مرکل و مقامات بلند پایه اقتصادی جهان خواستار شفافیت بیشتر مالی شدند

از زمین‌خواری تا درآمد ماهانه میلیاردی از هتل؛ از فساد مالی منتسب به کاظم صدیقی چه می‌دانیم؟

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد