Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نخست وزیر بریتانیا: درآمدی از خارج از مرزها نداشته ام

نخست وزیر بریتانیا: درآمدی از خارج از مرزها نداشته ام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا می گوید او و خانواده اش هیچ گونه درآمدی از دارایی های خارج از این کشور نداشته اند. آقای کامرون این اظهارات را پس از

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا می گوید او و خانواده اش هیچ گونه درآمدی از دارایی های خارج از این کشور نداشته اند.

آقای کامرون این اظهارات را پس از آن عنوان کرد که اسناد موسوم به «اسناد پاناما» نشان دادند پدر نخست وزیر بریتانیا یک صندوق سرمایه گذاری را خارج از مرزهای بریتانیا تاسیس کرده بود تا احتمالا از این روش داراییهای خود را از مقامهای مالیاتی بریتانیا مخفی کند.

آقای کامرون می گوید: «من درآمد ماهیانه ای به عنوان نخست وزیر دارم، مقداری پس انداز دارم که سود آن را دریافت می کنم. یک خانه دارم که قبلا ساکن آن بودیم و حالا که در محل اقامت نخست وزیر زندگی می کنم آن را اجاره داده ام. این همه داراییهای من است. من هیچ سهامی ندارم، هیچ شرکت یا سرمایه ای خارج از مرزهای بریتانیا ندارم.»

اسناد محرمانه ای که بتازگی به مطبوعات درز کرده ابعاد جدید و بی سابقه ای را از فرار مالیاتی و پنهانکاری مالی افراد قدرتمند سیاسی، افراد مشهور و افراد ثروتمند نشان می دهد.

یان کامرون، پدر دیوید کامرون که شش سال پیش درگذشت یکی از مشتریان شرکت پانامایی «موساک فونسکا» بود و از روشهای پیچیده اما قانونی این شرکت برای انجام فعالیتهای تجاری استفاده می کرد. او یکی از پنج مدیر شرکت بلیمور بود که در باهاما ثبت شده بود و مدیرانش برای این که بتوانند از پرداخت مالیات در بریتانیا معاف شوند، باید برای حضور در جلسات به سوئیس یا باهاما سفر می کردند.

حزب کارگر، که حزب اصلی مخالف دولت است خواهان بررسی این موضوع توسط یک هیات مستقل شده است.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر می گوید: «انتشار اسناد پاناما باعث شده است که شمار بیشتری از مردم حس کنند که دو نوع قانون وجود دارد: یک قانون برای ثروتمندان و یک قانون برای مردم عادی. به همین دلیل الان بهترین زمان برای رسیدگی به موضوع گریزگاه های مالیاتی است.»

آقای کوربین گفته است که میزان درآمد و مالیات پرداختی خود را منتشر می کند تا همه مردم از آن مطلع شوند. او نخست وزیر را هم دعوت کرده است که برای شفافیت بیشتر چنین کند.

حدود یازده میلیون سند متعلق به یک شرکت حقوقی به نام «موساک فونسکا» نشان می دهد که این شرکت چگونه به مشتریان خود در سراسر جهان کمک می کند تا به اقداماتی نظیر پولشویی یا فرار مالیاتی دست بزنند.

در این اسناد که یک نشریه آلمانی آنها را منتشر کرده است علاوه بر نام افراد مشهور از جمله لیونل مسی، بازیکن صاحب نام آرژانتینی، نام رهبران ۷۲ کشور به چشم می خورد. از جمله این رهبران عبارتند از: حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق مصر، معمر قذافی، رهبر سابق لیبی، و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه. نام ایران هم در این اسناد وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت

انتخابات سرنوشت‌ساز در مقدونیه‌شمالی؛ آیا مسیر پیوستن اسکوپیه به اتحادیه اروپا هموار می‌شود؟