استقرار تکاوران نیروی زمینی ارتش ایران در سوریه

استقرار تکاوران نیروی زمینی ارتش ایران در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به گزارش خبرگزاری تسنیم، بخشی از تکاوران نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه از تیپ ۶۵ این نیرو در سوریه مستقر شده اند. سرتیپ امیرعلی آراسته معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در مصاحبه با تسنیم گفته است: «تیپ ۶۵ جزئی از نیروی زمینی ارتش است و ما از تیپ ۶۵ و هم یگان‌های دیگر به عنوان مستشار به سوریه نیرو اعزام می‌کنیم و این اعزام مختص تیپ ۶۵ تکاوری نیست و الان در آنجا مستشاران تیپ ۶۵ حضور دارند.»

آگهی

تیپ ۶۵ نیروی زمینی، نیروهای ویژه هوابرد موسوم به نوهد و معروف به کلاه سبزها هستند که از سال ۱۳۴۹ در ارتش ایران بوجود آمد و پس از انقلاب به تیپ ۶۵ نیروی زمینی تغییر نام یافت. تکاوران این تیپ یک نیروی واکنش سریع با انواع مهارت ها در عملیات کماندویی در آب و خشکی هستند.

پیش از این نیز از سپاه پاسداران ایران و گردان های بسیج، نیروهایی تحت عنوان گروه های مستشار نظامی به سوریه اعزام شده و تعداد قابل توجهی از فرماندهان و کادرهای نظامی این نیروها در نبردهای داخلی سوریه کشته شده اند. این نیروها که زیر نام «مدافعان حرم اهل بیت» تحت آموزش و سازماندهی قرار می گیرند و برای اجرای ماموریت به سوریه و عراق اعزام می شوند، علاوه بر نیروهای ایرانی، نیروهایی از افغانستان، لبنان، عراق و سوریه را نیز دربر می گیرند.

سرتیپ حسین همدانی، سرتیپ عبدالله اسکندری، سرتیپ اسماعیل حیدری و سرتیپ دوم محمد علی الله دادی، از جمله فرماندهان سپاه بودند که طی سال های اخیر در نبردهای داخلی سوریه کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سرهنگ سپاه پاسداران در نزدیکی دمشق کشته شد

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا