Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دومین مرحله عملیات ارتش عراق و پیشمرگه های کرد برای آزاد سازی موصل

دومین مرحله عملیات ارتش عراق و پیشمرگه های کرد برای آزاد سازی موصل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دومین مرحله عملیات نظامی نیروهای ارتش عراق با همکاری پیشمرگه های کرد برای آزاد سازی موصل صبح روز دوشنبه آغاز شد. تصاویری که در این گزارش می بینید

آگهی

دومین مرحله عملیات نظامی نیروهای ارتش عراق با همکاری پیشمرگه های کرد برای آزاد سازی موصل صبح روز دوشنبه آغاز شد.

تصاویری که در این گزارش می بینید تصایر اختصاصی محمد شیخ ابراهیم خبرنگار یورونیوز است که به این منطقه رفته و با موافقت نیروهای پیشمرگه توانسته است از خط مقدم جنگ گزارش تهیه کند.

جنگ از صبح دوشنبه میان نیروهای ارتش عراق و نیروهای داعش در حوالی روستای النصر ادامه دارد. نیروهای پیشمرگه کرد به عنوان نیروهای پشتیبانی در این عملیات شرکت دارند. به گزارش خبرنگار ما پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی در این عملیات بسیار محدود بوده است.

در طول فیلمبرداری از این مناطق چندین خمپاره در نزدیکی گروه فیلمبرداری یورونیوز منفجر شد. فرماندهان این عملیات را بسیار دشوار توصیف می کنند چرا که نیروهای داعش با استفاده از تونل های مخفی، گاه به پشت ارتش عراق دسترسی پیدا می کنند و به این شکل پیشروی بسیار دشوار می شود.

یکی از پیشمرگه های کرد به خبرنگار ما می گوید: «وقتی شما برای پوشش عملیات و کسب اطلاعات به اینجا آمدید فکر می کردیم شما را به منطقه ای امن آورده ایم، در ابتدا هیچ نشانی از شلیک به طرف ما وجود نداشت اما همانطور که خودتان می بینید داعش بطور ناگهانی وارد عمل می شود، آنها جایی که شما با گروهتان هستید را هدف گرفته اند اما الحمدلله و به سلامتی هیچ ضرر و زیانی ایجاد نشد.»

محمد شیخ ابراهیم خبرنگار یورونیوز که در عراق بسر می برد از خط مقدم جنگ در اطراف روستای النصر گزارش می دهد: «مین های داعش که همه جا کار گذاشته شده به اضافه تونل هایی که خانه های روستا را از زیر زمین به هم متصل کرده، چالش اصلی ارتش عراق در این جنگ است و این جنگ را بسیار دشوار کرده است و به همین دلیل به زمان زیادی نیاز است تا روستای النصر از دست داعش آزاد شود و ارتش عراق کنترل کامل آنرا در دست بگیرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق؛ کشف سلاح های جدید از داعش توسط نیروهای ویژه کرد

تلاش داعش برای سدکردن راه آزادی موصل

وزیر دفاع عراق: نبرد موصل حمایت جهانی می طلبد