عراق؛ کشف سلاح های جدید از داعش توسط نیروهای ویژه کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عراق؛ کشف سلاح های جدید از داعش توسط نیروهای ویژه کرد

نیروهای ویژه کرد موسوم به «نیروهای جنبش آزادی کردستان» که بیشتر از نیروهای کرد ایرانی هستند، در جریان جنگ با داعش موفق شدند بخشی از سلاح های مورد استفاده داعش را در یکی از مناطق نزدیک به الحویجه کشف کنند.

یکی از این سلاح ها از راه دور و بوسیله دوربین کنترل می شده و یک سگ آموزش دیده از این سلاح مراقبت می کرده است تا کسی به آن نزدیک نشود.

On the frontline against ISIL. Our correspondent Mohamed SheikhIbrahim visits Kurdish military unit near Al Hawija,…

Posted by euronews on Monday, April 4, 2016

ریپاز شریفی،از افسران حزب پارت آزادی کردستان می گوید: «ما موفق شدیم این سلاح ها را در جریان جنگ با داعش در همین اطراف پیدا کنیم. نیروهای داعش از سلاح های هوشمند با کنترل از راه دور همچون اسنایپر استفاده می کردند. سلاح را اینجا قرار داده اند و از دور کنترلش می کرده اند و آنرا بعنوان یک تله علیه ما استفاده می کردند. این سلاح چندین نفر از سربازان ما را کشته و زخمی کرده است تا اینکه ما موفق شدیم آنرا پیدا کنیم.»

به گفته این نیروهای کرد، بخشی از سلاح هایی که از داعش بدست آمده بسیار جدید و اکثرا ساخت آمریکا هستند و آنها این سلاح ها را به نیروهای اطلاعاتی کردستان عراق تحویل داده اند.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز که به عراق سفر کرده در گزارشی می گوید: «این منطقه ای که در آن هستیم نزدیکترین منطقه به الحویجه است که تعداد زیادی از نیروهای داعش در آنجا بسر می برند. بر اساس گفته یک منبع نظامی، نیروهای داعش در این منطقه کمین کرده اند و تله هایی در منطقه کار گذاشته اند.»