Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر دفاع عراق: نبرد موصل حمایت جهانی می طلبد

وزیر دفاع عراق: نبرد موصل حمایت جهانی می طلبد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش و نظامیان عراقی از هفته گذشته با آزادسازی چند روستا در جنوب موصل آماده نبرد نهایی برای آزادسازی این شهر می شوند، نبردی که گفته می شود آسان

آگهی

ارتش و نظامیان عراقی از هفته گذشته با آزادسازی چند روستا در جنوب موصل آماده نبرد نهایی برای آزادسازی این شهر می شوند، نبردی که گفته می شود آسان نخواهد بود و یک شبه نیز به ثمر نخواهد نشست.

موصل، دومین شهر بزرگ عراق با ۲ میلیون نفر جمعیت و مرکز استان نینوا و بزرگترین شهری است که داعش از دو سال پیش آن را در تصرف خود دارد.

خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق روز چهارشنبه با بازدید از نیروهای عراقی مستقر در حدود هفتاد کیلومتری موصل در پیرامون شهر آزادشده مخمور، داعش را تهدیدی برای جهان خواند.

وی به خبرنگار یورونیوز گفت:«این نبرد حمایت جدی نه تنها اروپایی ها بلکه تمام جهان را می طلبد چرا که داعش جهان را تهدید می کند، آنچه در بروکسل و پاریس روی داد گواه آشکار چنین تهدیدی است و حملاتی این چنینی در جاهای دیگر نیز روی خواهد داد.»

نیروهای عراق در عملیات موصل از پشتیبانی هوایی ائتلاف ضدداعش و پیشمرگه های کرد برخوردارند.

خبرنگار یورونیوز از پیرامون شهر مخمور گفت:«موفق شدیم تا به خط مقدم ارتش عراق برسیم و شاهد نبرد سخت آنان علیه داعش باشیم. منابع نظامی می گویند عملیات در روزهای پیش رو از نقطه نظر به کارگیری تجهیزات نظامی، تاکتیک و شمار سربازان بعد وسیع تری به خود خواهد گرفت.»

ارتش و مسئولان عراقی با اعلام این که در سال جاری موصل را آزاد خواهند کرد از ساکنان این شهر خواسته اند تا از ساختمانهایی که داعشی ها در آنها مستقرند، فاصله بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش یورونیوز از نبرد با داعش در حوالی موصل

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد