معترضان به قانون کار، خیابانهای پاریس را ترک نکردند

معترضان به قانون کار، خیابانهای پاریس را ترک نکردند
نگارش از Euronews

باد و باران بهاری پاریس هم باعث نشد که معترضان به تغییرات در قانون کار پنجشنبه شب خیابانها را ترک کنند. پس از تظاهرات خیابانی گسترده این روز، بسیاری

باد و باران بهاری پاریس هم باعث نشد که معترضان به تغییرات در قانون کار پنجشنبه شب خیابانها را ترک کنند. پس از تظاهرات خیابانی گسترده این روز، بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان فرانسوی در خیابانها ماندند و در میدان ریپوبلیک یا جمهوری پاریس با برپایی چادرهای موقت شب را به صبح رساندند.

دلیل اصلی اعتراضهای سراسری در فرانسه تغییرات گسترده ای است که قرار است در قوانین کار اعمال شود.

تغییرات قانون کار شامل طیف گسترده ای از اصلاحات می شود. از جمله تغییرات در ۳۵ ساعت کار هفتگی و آسان تر شدن شرایط برای اخراج کارمندان از سوی کارفرمایان.

کشور فرانسه در یک ماه اخیر شاهد چهار تظاهرات گسترده سراسری بوده است. اما تظاهرات روز پنجنشنبه بزرگترین اعتراض بود. در این روز صدها هزار نفر در شهرهای مختلف به خیابانها آمدند. به گفته وزیر کشور بیش از صد نفر از معترضان بازداشت شدند.

اعتراضهای این روز باعث مختلف شدن وسایل حمل و نقل عمومی و کار بعضی از مدرسه ها شد. برج ایفل در پاریس هم بر روی گردشگران بسته شد.

دولت فرانسه تلاش می کند با تغییر قوانین کار، کارفرمایان را به استخدام ترغیب کند تا بتواند وعده رئیس جمهوری مبنی بر رساندن میزان بیکاری به زیر ده درصد را عملی کند. فرانسوا اولاند، آینده سیاسی خود را به این وعده گره زده است و گفته است اگر موفق به انجام این کار نشود در انتخابات ریاست جمهوری آینده شرکت نمی کند.

مطالب مرتبط