وکیل بابک زنجانی: بازداشت ضراب نشان دهنده خدمات موکلم است

وکیل بابک زنجانی: بازداشت ضراب نشان دهنده خدمات موکلم است
نگارش از Soroush Jafari

رسول کوهپایه‌ زاده، وکیل مدافع بابک زنجانی درباره بازداشت رضا ضراب – که بر اساس کیفرخواست دادستانی آمریکا و به اتهام همکاری با ایران در دور زدن تحریم‌ها صورت گرفته- گفت: بازداشت رضا ضراب شریک موکل من به اتهام همکاری با ایران در دور زدن تحریم‌ها، به خوبی بیانگر نقش موثر و کلیدی آقای بابک زنجانی در راستای خدمت به نظام است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آقای کوهپایه‌ زاده درباره اتهام‌های موکلش گفت: خدمات موکل من از مصادیق پولشویی بین المللی است و این همان طنز تلخ و تناقض آشکار اتهام بابک زنجانی است.

وی با بیان اینکه هیچوقت نباید دوستان و خدمات‌ شان فراموش شود افزود: البته تردیدی نیست که ارائه خدمات و سابقه افراد مانع رسیدگی به اتهامات‌ شان نیست ولی هر اتهامی به موکل من وارد باشد اخلال در نظام اقتصادی با قصد و علم ضربه زدن به نظام که منتج به افساد فی الارض باشد وارد نیست.

رضا ضراب، تاجر ایرانی‌ ترکیه‌ای پیشتر هر گونه ارتباط با بابک زنجانی را تکذیب کرده و گفته بود: «نمی‌دانم چطور این داستان درست شده که بابک زنجانی رئیس یا همکار یا شریک من است. این را ابتدا یکی از روزنامه‌های ترکیه با هدف خاص سیاسی مطرح کرد و بعد هم در ایران منعکس شد. زنجانی هیچ‌وقت رئیس من نبوده. آقایان خودشان یک اشتباه مرتکب شدند و حالا هم نمی‌دانند باید چه بکنند.»

آقای ضراب چند روز قبل به اتهام هدایت صدها میلیون دلار پول برای کمک به دور زدن تحریم‌های ایالات متحده علیه دولت ایران و دیگر شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در فلوریدای آمریکا بازداشت شد.

بازداشت رضا ضراب در آمریکا پس از آن صورت می‌گیرد که با توافق ایران و کشورهای ۱+۵، تحریم‌های هسته‌ای علیه تهران لغو شده‌ و بابک زنجانی نیز به اعدام محکوم شده است.

مطالب مرتبط