Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نماینده سابق پارلمان اروپا: باید از شهروندانمان موثرتر محافظت کنیم

نماینده سابق پارلمان اروپا: باید از شهروندانمان موثرتر محافظت کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درباره اتفاق های تکان دهنده روز سه شنبه در بروکسل گفتگو می کنیم با گراهام واتسون، رهبر سابق لیبرال های اروپا. یورونیوز وقتی شما خبر را شنیدید اولین

آگهی

درباره اتفاق های تکان دهنده روز سه شنبه در بروکسل گفتگو می کنیم با گراهام واتسون، رهبر سابق لیبرال های اروپا.

یورونیوز وقتی شما خبر را شنیدید اولین چیزی که به ذهنتان رسید چه بود؟

گراهام واتسون صادقانه اولین چیزی که به ذهنم رسید امنیت همسرم بود که نیم ساعت قبل از انفجار، فرودگاه بروکسل را ترک کرده بود. اما قطعا این حمله نه فقط علیه کشور بلژیک، بلکه علیه کل اتحادیه اروپا بود. این کار مانند پرتاب سنگ به سمت مقر ناتو، کمیسیون و پارلمان اروپا بود.

یورونیوز زمانی که شما نماینده پارلمان اروپا بودید در تدوین مقررات حقوقی مشارکت داشتند. چطور اروپا باید واکنش نشان دهد، به ویژه با توجه به لزوم حفظ توازن میان حقوق اساسی و مبارزه با تروریسم.

گراهام واتسون این یک مساله بسیار مهم است و باید تعادل مناسبی میان این دو پیدا کرد. زمانی که من رییس کمیسیون قضایی و امور داخلی پارلمان بودم واقعه ۱۱ سپتامبر نیویورک روی داد و من روی یک گزارش کار می کردم که موضوعش این بود چطور باید با تروریسم مبارزه کنیم، ما از دولت ها خواستیم که اطلاعات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند. البته پیشرفت هایی هم بود اما اگر بگویم چقدر بعضی دولت ها با خساست این اطلاعات را فقط نزد خود نگه می داشتند تعجب می کنید. ما می توانیم همکاری های اطلاعاتی، امنیتی و پلیسی خیلی بیشتری با هم داشته باشیم و تلاش کنیم که از شهروندانمان موثرتر محافظت کنیم.

یورونیوز سوالی که برای من پیش آمده این است که تا کجا می توانیم پیش برویم، بعضی ها می گویند که باید آزادی هایمان را فدای مبارزه با تروریسم کنیم. در فرودگاههای آمریکایی شاهد این هستیم که تدابیر امنیتی بسیار شدیدتر از فرودگاههای اروپایی است. اگر شما به مقصد اسرائیل سوار قطار شوید پیش از آن حتما باید از زیر دستگاه اسکنر عبور کنید و کنترل های دیگری هم انجام می شود. آیا ما نباید تغییراتی در این زمینه ها ایجاد کنیم؟

گراهام واتسون به نظر من اگر به بحث هایی که بین دولت ها در اتحادیه اروپا جریان دارد نگاه کنید و گفتگوها درباره بازرسی های مرزی هنگام ورود به محدوده شنگن را بررسی کنید می بینید که چه اتفاقاتی رخ داده است. الان نسبت به گذشته کنترل های مرزی بسیار بیشتر شده، اما باید تعادل برقرار کرد، تعادل میان آزادی رفت و آمد شهروندان و حق زندگی در جامعه آزاد با تضمین حداکثری امنیت افراد در قبال تروریسم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقشه حملات؛ قلب بروکسل هدف گرفته شد

خیابان های بروکسل از حضور شهروندان خالی است

افزایش تدابیر امنیتی در سطح بین المللی پس از حملات بروکسل