افزایش تدابیر امنیتی در سطح بین المللی پس از حملات بروکسل

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
افزایش تدابیر امنیتی در سطح بین المللی پس از حملات بروکسل

همه پروازهای فرودگاه بروکسل تا ساعت ۶ صبح به وقت محلی در روز چهارشنبه لغو شد.

بیش از ۲۰۰ پرواز به بروکسل لغو یا به فرودگاه دیگری هدایت شده اند و در نتیجه صدها مسافر در تلاش برای رسیدن به مقصد، سرگردان هستند.

فرودگاه بروکسل با انتشار توییتی از مسافران خواسته است که برای دریافت دستورالعمل بیشتر با خط هواپیمایی خود تماس بگیرند و از حضور در محوطه فرودگاه اجتناب کنند.

در پی انفجارهای روز سه شنبه در فرودگاه و ایستگاه متروی بروکسل، تدابیر امنیتی در تمام فرودگاهها و ایستگاههای قطار در جهان نیز افزایش یافته است و نیروهای مسلح در در فرودگاهها، ایستگاههای قطار، بنادر و گذرگاه های مرزی مستقر شده اند.

در آلمان مسئولان فرودگاههای فرانکفورت و برلین از اعمال بازرسیهای امنیتی بیشتر خبر دادند.

در فرانسه نیز ۱۶۰۰ نیروی پلیس اضافی برای حفظ امنیت در فرودگاهها، ایستگاههای قطار و مترو مستقر شده اند و این کشور مرزهای خود با بلژیک را بسته است.

همزمان ۳ ایستگاه قطار اصلی بروکسل بسته شده اند و خط قطار یورواستار که از طریق تونل زیر دریای مانش، بروکسل را به لندن متصل می کند به حالت تعلیق درآمده است. یورواستار اعلام کرده است که عصر روز سه شنبه تنها یک سرویس محدود به ایستگاه قطار شهر لیل در فرانسه خواهد داشت.

در لندن نیز که بیش از ده سال پیش، حملاتی مشابه را تجربه کرد، در واکنش به انفجارها در بروکسل نیروهای مسلح و ارتش در فرودگاههای این شهر افزایش یافته و تدابیر امنیتی در مرزهای بریتانیا با فرانسه و بلژیک تشدید شده است.