Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش ضرایب امنیتی در ترکیه، دربی بزرگ استانبول به تعویق افتاد

افزایش ضرایب امنیتی در ترکیه، دربی بزرگ استانبول به تعویق افتاد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترکیه ضرایب امنیتی در این کشور را بالا برده و در پی همین امر، دربی تیم های گالاتاسرای و فنرباغچه به تعویق افتاد. به گفتۀ پلیس استانبول، سرویس های

آگهی

ترکیه ضرایب امنیتی در این کشور را بالا برده و در پی همین امر، دربی تیم های گالاتاسرای و فنرباغچه به تعویق افتاد. به گفتۀ پلیس استانبول، سرویس های اطلاعاتی این کشور نسبت به خطر جدی یک عملیات انفجاری در جریان این بازی میان دو تیم این شهر هشدار داده بودند.

این بازی قرار بود روز یکشنبه به فاصلۀ یک روز بعد از انفجار انتحاری در استانبول برگزار شود.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پس از این انفجار تاکید کرده است این کشور تسلیم تروریسم نمی شود. وی در سخنانی در این رابطه گفت: «ما با تکیه بر وحدت ملت و کشورمان، بر سازمان های تروریستی و قدرت های پشت سر آنها غلبه خواهیم کرد.»

در انفجار انتحاری که روز شنبه رخ داد چهار گردشگر خارجی از جمله یک ایرانی نیز کشته شدند. یک اسراییلی و سه آمریکایی-اسراییلی تبار نیز در میان کشته شدگان دیده می شوند. پس از این انفجار اسراییل با اعزام دو هواپیما مجروحان اسراییلی و پیکر اتباع کشته شدۀ خود را به تل آویو انتقال داده است.

در این انفجار همچنین دست کم ۳۷ نفر دیگر نیز از جمله سه ایرانی مجروح شده اند. سفارت ایران در آنکارا در پی این انفجار به اتباع ایرانی که قصد سفر به ترکیه را دارند هشدار داده است از حضور در اماکن پرتردد و تجمعات اجتناب کنند.

این چهارمین انفجار انتحاری از آغاز سال نوی میلادی در این کشور است که منجر به کشته شدن دهها نفر شده است. ترکیه می گوید در انفجار اخیر در استانبول، عامل بمبگذاری انتحاری با داعش در ارتباط بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

تلاش برای تروریستی خواندن سپاه؛ «آمریکا از اقدامات بین‌المللی حمایت می‌کند»