Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کره شمالی موشکهای کوتاه برد آزمایش کرد

کره شمالی موشکهای کوتاه برد آزمایش کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کره شمالی می گوید پنج موشک کوتاه برد را آزمایش کرده است. ارتش کره جنوبی، آزمایشهای جدید موشکی را توسط همسایه شمالی را تایید کرده است. چند روز قبل کره

آگهی

کره شمالی می گوید پنج موشک کوتاه برد را آزمایش کرده است. ارتش کره جنوبی، آزمایشهای جدید موشکی را توسط همسایه شمالی را تایید کرده است. چند روز قبل کره شمالی یک موشک میان برد را آزمایش کرده بود.

همزمان ارتش آمریکا و کره جنوبی در حال برگزاری یک مانور نظامی مشترک هستند که کره شمالی آن را «تمرین برای تهاجم» عنوان کرده است.

با وجود قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی، این کشور بتازگی اعلام کرد که بزودی کلاهکهای هسته ای خود را آزمایش می کند. قرار است موشکهای بالستیک کره شمالی که قابلیت حمل کلاهکهای هسته ای را دارند در این آزمایش پرتاب شوند.

در چند ماه اخیر تهدیدهای هسته ای و نظامی کره شمالی بیشتر از گذشته شده است. کره شمالی بتازگی یک ماهواره به فضا پرتاب کرد و چند هفته قبل از آن از آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی خبر داد.

منتقدان کره شمالی می گویند که این کشور از برنامه های پرتاب ماهواره به عنوان پوششی برای آزمایش موشکهای بالستیک خود استفاده می کند.

دیپلماتهای آمریکایی و کره جنوبی در سئول، در حال بررسی نحوه اجرای تحریمهای اخیر علیه کره شمالی هستند. علاوه بر قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی، دولت آمریکا تحریمهای یک جانبه ای را علیه برنامه موشکی کره شمالی وضع کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محکومیت دو نوجوان در کره شمالی به ۱۲ سال کار با اعمال شاقه به دلیل تماشای ویدیوهای کره جنوبی

برگزاری «مانور حمله هسته‌ای» در کره شمالی در اعتراض به رزمایش مشترک آمریکا و متحدانش

تهدید کره جنوبی: استفاده پیونگ یانگ از سلاح هسته‌ای پایان رژیم کیم جونگ اون را رقم خواهد زد