صلاح عبدالسلام تقاضای استرداد به فرانسه را نپذیرفت

صلاح عبدالسلام تقاضای استرداد به فرانسه را نپذیرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صلاح عبدالسلام تنها مظنون زنده حملات تروریستی سیزدهم نوامبر پاریس، بعد از تفهیم اتهام به زندان فوق امنیتی بروژ در حومه بروکسل انتقال داده شد. او به

آگهی

صلاح عبدالسلام تنها مظنون زنده حملات تروریستی سیزدهم نوامبر پاریس، بعد از تفهیم اتهام به زندان فوق امنیتی بروژ در حومه بروکسل انتقال داده شد.
او به مشارکت در فعالیت های گروههای تروریستی و اقدام به قتل های تروریستی متهم شده است.

فرانسوا مولنس دادستان پاریس روز شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به اینکه او شروع به حرف زدن کرده، گفت: «صلاح عبدالسلام امروز نزد بازجویان بلژیکی اعتراف کرده است. او گفته است که می خواسته خودش را در استادیوم فوتبال فرانسه در پاریس منفجر کند اما نظرش را عوض کرده و عقب کشیده است. نخستین اظهارات او را باید با احتیاط ارزیابی کرد و باید منتظر پاسخ هایی باشیم که صلاح عبدالسلام باید به مجموعه ای از پرسش ها بدهد.»

سون ماری وکیل صلاح عبدالسلام با اشاره به اینکه موکلش تنها درباره نقش خودش در این حملات توضیح خواهد داد به خبرنگاران گفت: «ما استرداد به فرانسه را رد کرده ایم. زیرا من فکر می کنیم که پرونده ای در بلژیک وجودا دارد که باید نخست اینجا به آن پرداخته شود. او باید بتواند توضیحاتش را ارائه کند و استراداد به فرانسه باید در جریان پیشرفت تحقیقاتی که در بلژیک صورت می گیرد به حالت تعلیق درآید.»

صلاح عبدالسلام که گفته می شود نقش کلیدی در پیشتیانی حملات ۱۳ نوامبر پاریس را برعهده داشته بعد از چهار ماه جستجو روز جمعه در نزدیکی محل زندگی اش در مولنبک بروکسل دستگیر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خانوادۀ قربانیان امیدوارند نقاط تاریک حملات ۱۳ نوامبر روشن شود

بلژیک؛ واکنش ساکنان مولنبک به دستگیری صلاح عبدالسلام

بازداشت صلاح عبدالسلام مولنبک را ملتهب کرد