Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حال و هوای نوروز: از هنرهای محیطی تا گشت رایگان «ری» گردی برای تهرانی‌ها

حال و هوای نوروز: از هنرهای محیطی تا گشت رایگان «ری» گردی برای تهرانی‌ها
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برگزارى گشت رایگان ری گردی برای تهرانی‌ها

آگهی

خبرگزاری میراث فرهنگی نوشت گشت رایگان ری گردی، نوروز امسال از پنجم فروردین ماه برای ساکنان پایتخت برگزار می‌شود.

رجبعلی خسروآبادی، مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با بیان این خبر گفت: شهروندان در گشت نیمروزه ری گردی از برج طغرل، آتشکده ری، چشمه علی و برج نقاره خانه بازدید می‌کنند.


برج نقاره خانه در شهر ری

وی افزود: در ایام نوروز برنامه ما در دو بخش تهرانگردی نیمروزه برای شهروندان تهرانی و بخش دوم برای ورود سایر هموطنان از استان‌های دیگر و اقامت چند روزه در تهران برنامه ریزی شده است.

خسروآبادی گفت تهران حتی با همه خلوتی ایام سال نو جمعیت بیشتری از استان‌های مسافر پذیر در خود جای داده است و هدف ایجاد یک جریان سازی در گردشگری شهرری برای پایتخت نشینان است.


چشمه علی در شهر ری

هنرهای محیطی نوروز ۹۵ در تهران

سالانه هنرهای شهری بهار تهران، این روزها در حال برگزاری است و ۴۸۶ هنرمند نقاش، مجسمه‌ساز، گرافیست و هنرهای محیطی، آثار خود را برای ارائه در نوروز آماده می‌کنند.

سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای اهداف و فعالیت‌هایش در زمینه هنرهای شهری، همزمان با اجرای طرح پیشواز بهار توسط شهرداری تهران، رویداد هنری «بهارستان» را برگزار کرده است.


اکران طرح های هنر محیطی به مناسبت بهار در بلوار کشاورز


هنرهای محیطی نوروز ۹۵ در تهران


اکران طرح های هنر محیطی به مناسبت بهار در میدان آزادی

در این طرح، هنرمندان رشته‌های مختلف، بویژه هنرمندان تجسمی با ارائه ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه و پیشنهادی خود، در این رویداد هنری مشارکت کرده‌اند.

مصرف بنزین رکورد زد

همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی مصرف بنزین در ایران روند صعودی به خود گرفته است به طوری‌ که در این روزها به ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران مصرف بنزین در استان‌های تهران ۱۹ میلیون لیتر، اصفهان هشت میلیون لیتر، فارس پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بوده است که نشان دهنده رشد ۱۴ درصدی نسبت به روزهای قبل بوده است.

مصرف بنزین کل کشور در بازه زمانی ١٧ تا ٢٥ اسفندماه امسال با بیش از دو میلیون لیتر افزایش به میانگین روزانه ٧٥ میلیون و ٤٧٧ هزار لیتر رسید، در حالی که این مقدار در هفته منتهی به ١٦ اسفندماه ٧٣ میلیون لیتر بود.

آمار مصرف بنزین معمولی در این دوره نشان می دهد که در این مدت به طور میانگین روزانه بیش از ٧٢ میلیون لیتر بنزین معمولی مصرف شده است. یش بینی مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قبل از آغاز تعطیلات نورزی از مصرف بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در ایام نوروز حکایت می‌کرد.

یکشنبه شب ساعت‌ها یک ساعت به جلو کشیده می‌شود

آگهی

بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، ساعت رسمی کشور فردا شب (یکشنبه یکم فروردین ماه) در ساعت ۲۴، یک ساعت به جلو کشیده می شود.

بر اساس «قانون تغییر ساعت رسمی کشور» مصوب ۱۳۸۶ مجلس، ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ اول فروردین ماه هر سال یک ساعت به جلو کشیده می شود و در ساعت ۲۴ روز سی ام شهریور به حال سابق بازگردانده می شود.

امروزه ۷۷ کشور جهان با استفاده از شیوه تغییر ساعات رسمی، برنامه خود را تنظیم می کنند. اما زمان جلو و عقب کشیدن ساعت در این کشورها یکسان نیست.

دبیر کل سازمان ملل نوروز را تبریک گفت

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل با انتشار پیامی فرارسیدن نوروز را تبریک گفت.

دبیر کل سازمان ملل در بخشی از پیام خود نوشته است: «اینجانب با خرسندی بسیار بهترین شادباش‌هایم را به مناسبت نوروزی فرخنده به تمامی آنانی تقدیم می‌دارم که این روز را در سراسر گیتی جشن می‌گیرند، همچنین به افراد بسیار دیگری که می‌توانند از این میراث فرهنگی غنی بهره‌مند شوند.»

آگهی

آقای بان کی مون افزوده است: «نوروز سنتی باستانی با مناسبت امروزی است. روح دوستی، همبستگی و احترام به محیط زیست طبیعی نوروز قویا با ارزش‌های سازمان ملل متحد منطبق است. صد‌ها میلیون انسانی که در سراسر جهان این سنت را گرامی می‌دارند، نماینده طیف گسترده تجربه انسان هستند. سنت‌های آنان به گونه‌ای غنی متنوع است به شیوه‌ای که بافته‌ای از جلوه‌ها و نمادهای فرهنگی را ارائه می‌دهد.»


بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل

دبیر کل سازمان ملل در پایان پیام خود آورده است:‌ «نوروز از مرزهای ملی، تقسیمات مذهبی و سایر تفاوت‌ها فرا‌تر رفته و جوامع را با پیوندهای حسن نیت متحد می‌کند. چنین هدف مشترکی می‌تواند به صعود انسانیت در این لحظه در تاریخ کمک کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آئین باستانی نوروز و فتاوای جدید خامنه‌ای درباره سنت‌های عید

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است