Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هشدار اردوغان به کشورهای اروپایی: آنها بی پروا روی میدان مین می رقصند

هشدار اردوغان به کشورهای اروپایی: آنها بی پروا روی میدان مین می رقصند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با نشست مشترک رهبران اتحادیه اروپا و ترکیه در بروکسل برای حل مساله پناهجویان٬ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، اروپا را آماج انتقادات خود

آگهی

همزمان با نشست مشترک رهبران اتحادیه اروپا و ترکیه در بروکسل برای حل مساله پناهجویان٬ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، اروپا را آماج انتقادات خود قرار داد.

آقای اردوغان در نطقی که به مناسبت یکصد و یکمین سالگرد نبرد گالیپولی در شهر ساحلی چاناک قلعه داشت گفت که اروپا به جای اینکه به ترکیه بگوید چه باید بکند، بهتر است به رفتار خود در قبال پناهجویان توجه کند. او افزود: «در زمانی که ترکیه میزبان سه میلیون [مهاجر] است، آنهایی که نمی توانند حتی به شماری پناهجو، جایی بدهند٬ یا در قلب اروپا این افراد بیگناه را در وضعیت شرم آوری به حال خود رها کرده اند باید قبل از هر چیز٬ به خودشان نگاه کنند.»

رئیس جمهوری ترکیه در بخش دیگری از سخنانش٬ برخی کشورهای اروپایی را به حمایت مستقیم یا غیر مسقیم از تروریسم متهم کرد. او گفت: «دلیلی ندارد که انفجار آنکارا در بروکسل رخ ندهد٬ جایی که برای یک سازمان تروریستی امکانی فراهم شده تا در قلب این شهر یا دیگر نقاط اروپا عرض اندام کند. با وجود چنین واقعیت تلخی٬ کشورهای اروپایی بی پروا روی میدان مین می رقصند.»

اشاره آقای اردوغان ظاهرا به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) است که گفته می شود از سه دهه پیش حملات مسلحانه ای را در ترکیه طراحی و اجرا کرده است.

شاخه منشعب از پ کا کا مسئولیت دو بمبگذاری انتحاری ماه گذشته در آنکارا را بر عهده گرفت. در این انفجارها دست کم ۶۶ نفر جان باختند. در پی آن، آنکارا حملات هوایی و زمینی علیه مواضع پ کا کا در مناطق کردنشین این کشور را شدت بخشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا۷۰ میلیون یورو از کمک مالی به ترکیه کم‌ می‌کند

اردوغان از موضع پدرو سانچز در قبال جنگ غزه تشکر کرد

تظاهرات هزاران نفر در استانبول در مخالفت با طرح اردوغان برای کشتن سگ‌های ولگرد