Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیدار کمیسر اروپا در امور مهاجرت از اردوگاه پناهجویان ایدومنی در یونان

دیدار کمیسر اروپا در امور مهاجرت از اردوگاه پناهجویان ایدومنی در  یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیسر اروپا در امور مهاجرت٬ دیمیتریس آورامپولوس روز سه شنبه از اردوگاه پناهجویان ایدومنی در شمال یونان بازدید کرد. این دیدار درحالی صورت می گیرد که

آگهی

کمیسر اروپا در امور مهاجرت٬ دیمیتریس آورامپولوس روز سه شنبه از اردوگاه پناهجویان ایدومنی در شمال یونان بازدید کرد.

این دیدار درحالی صورت می گیرد که هزاران پناهجو در مرز یونان و مقدونیه در انتظار باز شدن مسیر بالکان٬ مهمترین مسیر راهیابی به اروپا هستند. کشورهای حوزه بالکان با بستن مرزهای خود به روی پناهجویان٬ رنج آنها را در سفری دشوار دو چندان کرده اند.

در همین حال الکسیس سیپراس٬ نخست وزیر یونان با تایید این که هیچ امکانی برای بازگشایی مسیر بالکان وجود ندارد٬ از پناهجویانی که برای رفتن به اروپا در مرزهای یونان تجمع کرده اند خواست تا زندگی خود را به خطر نیاندازند و برای ثبت درخواست پناهندگی خود به مراکز پناهجویان این کشور مراجعه کنند.

از سوی دیگر مقدونیه دوشنبه شب نزدیک به ۱۵۰۰ مهاجر و پناهجو را به یونان بازگردانده است.

بندر پیره در نزدیکی آتن هم به تدریج در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز تجمع پناهجویان است. خبرنگار یورونیوز از این بندر گزارش می دهد: «ورود پناهجویان از جزایر شرقی یونان به پیره همچنان ادامه دارد و چهار هزار نفر از آنها در صف انتظار برای سوار شدن به قایق ها هستند تا خود را قدمی به اروپا نزدیکتر کنند. نزدیک به ده هزار نفر که عمدتا از کشورهای خاورمیانه آمده اند در این جزایر منتظر روزهای بهتری هستند. حدود ۲۰ هزار نفر نیز در مراکز پناهجویان در خاک یونان اسکان یافته اند. بسیاری هم تمایلی ندارند به آنجا بروند چرا که می ترسند سرنوشت بدتری داشته باشند. و این درحالی است که دولت یونان گفته که مسیر بالکان بسته خواهد ماند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهاجران راه جدیدی برای ادامه سفرشان به سوی اروپای غربی پیدا کردند

مهاجران، قربانی رودخانه مرزی مقدونیه

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟