Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مهاجران راه جدیدی برای ادامه سفرشان به سوی اروپای غربی پیدا کردند

مهاجران راه جدیدی برای ادامه سفرشان به سوی اروپای غربی پیدا کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهاجران راه جدیدی برای ترک یونان، ورود به کشور مقدونیه و ادامه مسیرشان به سمت اروپای شمالی و غربی پیدا کردند. گروهی شامل هزار مهاجر که اردوگاه موقت

آگهی

مهاجران راه جدیدی برای ترک یونان، ورود به کشور مقدونیه و ادامه مسیرشان به سمت اروپای شمالی و غربی پیدا کردند.

گروهی شامل هزار مهاجر که اردوگاه موقت ایدومنی را ترک کرده بودند، روز دوشنبه توانستند از ناحیه خامیلوی رودخانه مرزی سووا رکا بگذرند.

پیش از این نیز سه مهاجر برای عبور از این رودخانه مرزی تلاش کردند اما از آنجا که ناحیه ای در نزدیکی شهر گوگلیا را برای عبور انتخاب کرده بودند، موفق نشده و در سیلاب این رودخانه غرق شدند.

روز دوشنبه همچنین هشت مهاجر که از ترکیه عازم یونان بودند، در اثر واژگون شدن قایقشان در دریای اژه ناپدید شدند.

هزاران مهاجری که همچنان در اردوگاه ایدومنی باقی مانده اند، با وجود سرمای شدید و بارانی بودن منطقه، حاضر به ترک مناطق مرزی نیستند و امیدوارند تصمیم جدیدی درباره سرنوشت آنها گرفته شود. سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل روز یکشنبه وضعیت این اردوگاه را برای زندگی غیرممکن خواند. پس از دو روز بارش بدون توقف باران، گل و لای سراسر این اردوگاه را در خود فرو برده است.

قرار است طی روزهای پنجشنبه و جمعه، بار دیگر سران اتحادیه اروپا و ترکیه در بروکسل به گفتگو بنشینند و توافقات در زمینه مدیریت بحران پناهجویان را نهایی کنند.

نیکولتا دروگکا، خبرنگار یورونیوز در یونان می گوید: «بارش بدون وقفه باران وضعیت زندگی را برای پناهندگان بسیار سخت کرده است. پزشکان بسیار نگرانند؛ بویژه برای هزاران کودک مهاجری که به بیماری هایی همچون آنفولانزا یا اسهال و استفراغ مبتلا شده اند. درمان آنها در این وضعیت وحشتناک زندگی تقریبا غیرممکن است. حدود یک سوم از ۴۵ هزار پناهجویی که اکنون در یونان حضور دارند، کودکند.»

او می افزاید: «تعداد ۱۲ هزار نفر از مهاجران همچنان در ایدمونی، ۱۱ هزار نفر نیز در منطقه آتیکا، ۱۲ هزار نفر در دیگر نقاط سرزمین اصلی یونان و ۱۰ هزار نفر نیز در جزایر این کشور حضور دارند. با این وجود همچنان بر شمار مهاجرانی که وارد خاک یونان می شوند افزوده می شود. بنا بر گزارش رسانه های ترکیه حدود ۳ میلیون مهاجر نیز در سواحل ترکیه در انتظار فرصتی هستند تا خود را به یونان برسانند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

«صدای انفجار شدید در آب‌های یمن»؛ سنتکام: هدف موشک بالستیک احتمالا کشتی تحت پرچم آمریکا بوده است

هشدار آذربایجان به هند و فرانسه در مورد تسلیح ارمنستان؛ الهام علی‌اف: دست به سینه نمی‌نشینیم