Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تشدید حملات ارتش ترکیه علیه مواضع پ کاکا

تشدید حملات ارتش ترکیه علیه مواضع پ کاکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

ارتش ترکیه حملات خود علیه مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) را از زمین و هوا شدت بخشیده است.

دست کم چهار غیرنظامی در درگیریها میان ارتش و نیروهای پ کا کا در دیاربکر واقع در جنوب شرق ترکیه کشته شدند. گفته می شود در جریان حملات هوایی ارتش به مواضع پ کا کا در شمال عراق هم دهها تن از اعضای این گروه و چند غیرنظامی جان باخته اند.

این حملات روز دوشنبه و یک روز پس از انفجار خودروی بمبگذاری شده در آنکارا صورت می گیرد که دست کم ۳۷ کشته و یکصد زخمی برجای گذاشت.

با اینکه هیچ گروهی مسئولیت آن را به عهده نگرفته اما احمد داوود اوغلو٬ نخست وزیر ترکیه انگشت اتهام را به سوی حزب کارگران کردستان ترکیه نشانه رفته است.

رجب طیب اردوغان٬ رئيس جمهوری ترکیه هم بر ضرورت تعریف مجدد تروریسم تاکید کرد و گفت اقدام تروریستی گستره وسیعی را دربرمی گیرد و شامل تمام کسانی که از چنین اعمالی حمایت می کنند می شود. وی گفت: «تفاوتی نیست بین یک تروریست که سلاح در دست می گیرد و کسی که با استفاده از مقام و موقعیتش هر چیزی در اختیار تروریستها قرار می دهد تا آنها به مقاصدشان برسند. چنین کسی می تواند فردی دانشگاهی٬ قانونگذار٬ ژورنالیست و یا یک فرد فعال در سازمانهای غیردولتی باشد. عنوان و موقعیت آنها این واقعیت را که تروریست هستند عوض نمی کند.»

دو روز پس از انفجار مرگبار در آنکارا٬ زندگی عادی در پایتخت ظاهرا از سر گرفته شده اما ترس و نگرانی از تکرار این حوادث همچنان بر این شهر سایه افکنده است. یکی از شهروندان آنکارا گفت: «راستش را بخواهید٬ من امیدی ندارم و فکر می کنم که احتمالا باز هم چنین حوادثی اتفاق خواهد افتاد. عده ای همواره اقدامات تروریستی را برنامه ریزی می کنند. امیدوارم که هیچوقت موفق نشوند.»

به گفته نخست وزیر ترکیه، دست کم ۱۱ نفر در ارتباط با این انفجار دستگیر شده اند. در دو شهر عمدتا کردنشین در جنوب شرقی ترکیه هم مقررات منع رفت و آمد وضع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنکارا انگشت اتهام را به سوی کُردها نشانه گرفت

پلیس ترکیه نزدیک به ۲۰۰ مظنون به عضویت در گروه داعش را دستگیر کرد

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد