Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مذاکرات صلح سوریه در آستانه پنجمین سال جنگ داخلی در این کشور

مذاکرات صلح سوریه در آستانه پنجمین سال جنگ داخلی در این کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دور تازه مذاکرات صلح سوریه روز دوشنبه در حالی در شهر ژنو سوئیس برگزار می شود که این کشور در آستانه پنجمین سالگرد آغاز جنگ داخلی قرار دارد. محمد علوش،

آگهی

دور تازه مذاکرات صلح سوریه روز دوشنبه در حالی در شهر ژنو سوئیس برگزار می شود که این کشور در آستانه پنجمین سالگرد آغاز جنگ داخلی قرار دارد.

محمد علوش، نماینده ارشد گروه اصلی مخالفان رئیس جمهوری سوریه در ژنو بر لزوم کناره گیری بشار اسد از قدرت «مرده یا زنده» تاکید کرد.
او با اشاره به ادامه حملات ارتش سوریه علیه مخالفان با وجود آتش بس گفت: «خشونت های رژیم اسد تنها طی ۱۴ روز گذشته ۳۵۰ مورد بوده است. ما از کاهش خشونت و کشتار مردم سوریه حمایت می کنیم اما به هر خشونتی نیز پاسخ می دهیم.»

همزمان ولید معلم، وزیر خارجه سوریه نیز هر گونه صحبتی درباره ریاست جمهوری را خط قرمز و نشانی برای شکست مذاکرات دانست و تاکید کرد: «نه تنها فرستاده ویژه سازمان ملل بلکه هیچ فرد دیگری حق صحبت درباره انتخابات ریاست جمهوری را نخواهد داشت. انتخابات یک حق مشخص و محفوظ برای مردم سوریه است. بنابراین آنچه دمیستورا می گوید بر خلاف تمامی گفت و گوهای پیشین است.»

به گفته استفان دی میستورا، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه، قرار است این دور از مذاکرات بر تشکیل دولتی جدید و نیز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مجلس در یک دوره ۱۸ ماهه متمرکز باشد.

در جریان ۵ سال درگیری و جنگ داخلی در سوریه میان گروه های مخالف بشار اسد و نیروهای ارتش سوریه بیش از ۲۵۰ هزار نفر کشته و میلیون ها نفر نیز در داخل و خارج از این کشور آواره شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر شهر الشدادی سوریه پس از بیرون راندن داعش

آتش بس در سوریه فرصت ارسال کمک به مردم را فراهم کرده است

تلاش پاریس و لندن برای متقاعد کردن مسکو به توقف حملاتش در سوریه