تلاش پاریس و لندن برای متقاعد کردن مسکو به توقف حملاتش در سوریه

تلاش پاریس و لندن برای متقاعد کردن مسکو به توقف حملاتش در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود برقراری آتش بس در سوریه، جنگنده های روس به حملاتشان علیه مواضع مخالفان بشار اسد ادامه می دهند. اگرچه روسیه می گوید که هدف از این حملات

آگهی

با وجود برقراری آتش بس در سوریه، جنگنده های روس به حملاتشان علیه مواضع مخالفان بشار اسد ادامه می دهند.

اگرچه روسیه می گوید که هدف از این حملات نیروهای داعش است اما به گفته پاریس و لندن این حملات، مخالفان میانه روی بشار اسد را هدف قرار داده اند. دو دولت بریتانیا و فرانسه قصد دارند با تشدید فشارها بر روسیه مانع از حملات جنگنده های این کشور علیه آن دسته از مخالفان بشار اسد شوند که مورد حمایت غرب است؛ مخالفانی که در پیشروی گفتگوهای صلح نقشی کلیدی دارند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه پس از نشست دفاعی امنیتی با فرانسه گفت: «ما از آتش بس ایجاد شده استقبال می کنیم. این یک فرصت برای پیشرفت مذاکرات صلحی است که هفته آینده از سر گرفته خواهد شد. اما این مذاکرات در صورتی موفق خواهد بود که تغییری در رفتار رژیم سوریه و حامیانش دیده شود. به همین دلیل است که فردا فرانسوا اولاند و من به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان می پیوندیم تا با رئیس جمهور پوتین صحبت کنیم. روسیه باید به حملاتش علیه شهروندان سوریه و مخالفان میانه رو در این کشور پایان دهد.»

همزمان با انتقادهای اتحادیه اروپا به مسکو به دلیل حملاتش در سوریه، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه تصاویری را منتشر کرد که نشان می داد در جریان بازدید گروهی از خبرنگاران بین المللی از روستایی سوری در نزدیکی مرز ترکیه، چند گلوله توپخانه به صدمتری آنها شلیک شده است. این برنامۀ بازدید توسط دولت روسیه سازماندهی شده بود.

کریستوف وانر، خبرنگار شبکه «ان۲۴» آلمان که به زبان روسی مسلط است، می گوید: «واقعا وحشتناک بود. ما در حال فیلمبرداری از یک روستای مخروبه در کوهها بودیم که ناگهان دو گلوله به طرفمان شلیک شد. شاید از سوی جبهه نصرت بوده و شاید هم از ترکیه شلیک شده است. نمی دانم.»

مذاکرات صلح سوریه، چهارشنبه ۹ مارس در ژنو از سر گرفته خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش بس در سوریه فرصت ارسال کمک به مردم را فراهم کرده است

پوتین «در جمع سربازانش» بار دیگر نامزد انتخابات شد؛ تصمیم رئيس جمهوری روسیه چه پیام‌هایی دارد؟

المپیک ۲۰۲۴؛ تعدادی از ورزشکاران روسیه و بلاروس تحت شرایط خاص اجازه حضور در مسابقات را پیدا کردند