کری همتای سوری خود را به تلاش برای تخریب مذاکرات صلح متهم کرد

کری همتای سوری خود را به تلاش برای تخریب مذاکرات صلح متهم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با ورود هیاتهای مذاکره کننده دولت سوریه و مخالفان به ژنو، وزیران خارجه ایالات متحده آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی نیز در مورد بحران سوریه،

آگهی

همزمان با ورود هیاتهای مذاکره کننده دولت سوریه و مخالفان به ژنو، وزیران خارجه ایالات متحده آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی نیز در مورد بحران سوریه، در پاریس به بحث و گفتگو پرداختند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا، طی یک نشست خبری، ضمن محکوم کردن اظهارات ولید معلم، همتای سوری اش مبنی بر اینکه نمی بایست سرنوشت بشار اسد در مذاکرات ژنو مورد بحث قرار گیرد، گفت: «ما بی صبرانه منتظر از سر گیری مذاکرات ژنو از روز دوشنبه هستیم. هیچکس در اینجا نیست که مشکلات این مذاکرات را درک نکند. اظهارات دیروز وزیر خارجه سوریه تلاش واضحی برای تخریب روند مذاکرات و ارسال پیام مانع تراشی برای دیگران بود.»

ژان مارک ارو، وزیر خارجه فرانسه هم ضمن تاکید بر رعایت آتش بس، آن را ضمانت اعتبار مذاکرات دانست و افزود: «این کار باعث فراهم شدن امکان ارسال کمکهای بشر دوستانه بدون وجود مانع خواهد شد.»

بنا به گفته مامور ویژه سازمان ملل در امور سوریه، تشکیل دولت جدید که شامل همه گروههای سیاسی باشد، تنظیم یک قانون اساسی جدید و همچنین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی طی یک سال و نیم آینده، از موضوعات مورد بحث در مذاکرات ژنو خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکرات صلح سوریه در آستانه پنجمین سال جنگ داخلی در این کشور

تصاویر شهر الشدادی سوریه پس از بیرون راندن داعش

آتش بس در سوریه فرصت ارسال کمک به مردم را فراهم کرده است