کری همتای سوری خود را به تلاش برای تخریب مذاکرات صلح متهم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کری همتای سوری خود را به تلاش برای تخریب مذاکرات صلح متهم کرد

همزمان با ورود هیاتهای مذاکره کننده دولت سوریه و مخالفان به ژنو، وزیران خارجه ایالات متحده آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی نیز در مورد بحران سوریه، در پاریس به بحث و گفتگو پرداختند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا، طی یک نشست خبری، ضمن محکوم کردن اظهارات ولید معلم، همتای سوری اش مبنی بر اینکه نمی بایست سرنوشت بشار اسد در مذاکرات ژنو مورد بحث قرار گیرد، گفت: «ما بی صبرانه منتظر از سر گیری مذاکرات ژنو از روز دوشنبه هستیم. هیچکس در اینجا نیست که مشکلات این مذاکرات را درک نکند. اظهارات دیروز وزیر خارجه سوریه تلاش واضحی برای تخریب روند مذاکرات و ارسال پیام مانع تراشی برای دیگران بود.»

ژان مارک ارو، وزیر خارجه فرانسه هم ضمن تاکید بر رعایت آتش بس، آن را ضمانت اعتبار مذاکرات دانست و افزود: «این کار باعث فراهم شدن امکان ارسال کمکهای بشر دوستانه بدون وجود مانع خواهد شد.»

بنا به گفته مامور ویژه سازمان ملل در امور سوریه، تشکیل دولت جدید که شامل همه گروههای سیاسی باشد، تنظیم یک قانون اساسی جدید و همچنین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی طی یک سال و نیم آینده، از موضوعات مورد بحث در مذاکرات ژنو خواهد بود.