محرومیت فدراسیون دو و میدانی روسیه تمدید شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
محرومیت فدراسیون دو و میدانی روسیه تمدید شد

سازمان جهانی مارزه با دوپینگ می گوید از آغاز سال جدید میلادی تاکنون ۹۹ مورد دوپینگ با ملدونیوم را شناسایی کرده است. دارویی که اخیرا به لیست ممنوعه این سازمان افزوده شده و دامن برخی از مطرح ترین ورزشکاران روس از جمله ماریا شاراپووا را گرفته است.

همزمان با انتشار این خبر٬ اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی محرومیت فدراسیون دو و میدانی روسیه را تا ماه مه تمدید کرد. فدراسیون دو و میدانی روسیه به «پنهان کاری سازماندهی شده دوپینگ ورزشکاران روس» متهم است.

سباستین کو٬ رئیس اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی٬ روز جمعه با اشاره به محرومیت فدراسیون دو و میدانی روسیه گفت: «مقامات روس باید تدابیر بیشتری اتخاذ کنند اگر می خواهند جایگاه گذشته خود را باز یابند. فعلا و با توجه به شرایط کنونی آژانس مبارزه با دوپینگ روسیه نمی تواند حق عضویت خود در اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی را بدست آورد.»

وی همچنین از کشورهای اتیوپی و مراکش خواست تا «طرحی مناسب و موثر برای بهبود سیستم آزمایش های ضد دوپینگ خود ارائه دهند.» سباستین کو اعلام کرد: «اتحادیه تحت مدیریت او کشورهای اوکراین و بلاروس و کنیا را در فهرست نظارتی ویژه سال ۲۰۱۶ قرار داده است. این کشورها با پشتیبانی ناظران اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی موظف هستند تا پایان سال برنامه ای دقیق و موثر برای مبارزه دوپینگ در نظر گرفته و اجرایی کنند.»

اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی در نشست ماه مه خود در مورد روسیه تصمیم خواهد گرفت.