تقاضای دادستان برای بازداشت رییس جمهوری پیشین برزیل

تقاضای دادستان برای بازداشت رییس جمهوری پیشین برزیل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادستان سائوپائولو خواستار بازداشت موقت لولا داسیلوا٬ رئیس جمهور سابق برزیل شد. او با متهم کردن رئیس جمهور سابق برزیل به پولشویی و جعل هویت، مدعی شده

آگهی

دادستان سائوپائولو خواستار بازداشت موقت لولا داسیلوا٬ رئیس جمهور سابق برزیل شد. او با متهم کردن رئیس جمهور سابق برزیل به پولشویی و جعل هویت، مدعی شده که آقای داسیلوا در سال ۲۰۱۴ نزدیک ۲۵۰ هزار یورو از شرکت «او آ اس» (مالک ساختمانهای مجتمع ساحلی مرکز توریستی گوآرویا) رشوه دریافت کرده است. از قرار معلوم همسر لولا مالک یک پنت هاوس در این مجتمع ساحلی است.

کاسیو روبرتو کونسرینو، دادستان در این باره گفت: «بر مبنای اسناد و مدارک و مستندات افرادی که شهادت داده اند. تنها از این پرونده یک نتیجه می شد گرفت اینکه راه این آپارتمان لوکس به رییس جمهور سابق ختم می شود.»

آقای داسیلوا هفته گذشته در این ارتباط چند ساعت بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت. متعاقبا او از طرفدارانش خواست به خیابانها بیایند که این اقدام رییس جمهوری سابق هم از سوی دفتر دادستانی به «تهدید نظم عمومی» تعبیر شده است.

ارتباط «او آ اس» با شرکت نفت دولتی پتروبراوس بخشی از تحقیقات دستگاه قضایی برزیل در زمینه رسوایی فساد مالی است که چندی پیش رسانه ای شد.

شرکت نفتی پتروبراوس به پولشویی و پرداخت رشوه های هنگفت به سیاستمداران برزیل و خرید حق قراردادهای تجاری متهم شده است. دستگاه قضایی برزیل با استناد به اینکه لولا داسیلوا، در تعیین مدیران ارشد این شرکت نفتی اختیار داشته مدعی است او یکی از ذینفعان اصلی فساد در این مجموعه بوده است.

گفته می شود دیلما روسف، رییس جمهوری فعلی برزیل و دوست و همپیمان رییس جمهوری پیشین، در صدد است با پیشنهاد یک پست به لولا در کابینه اش، راه بازداشت او را موقتا مسدود کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقص و آواز مردم برزیل در «روز ملی سامبا»

در گرماگرم جنگ در غزه، دادگاه رسیدگی به فساد مالی نتانیاهو از سرگرفته شد

پیروزی مسی و آرژانتین بر برزیل در شب خونین ماراکانا