Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آتش بس شکننده در سوریه: انفجار بمب در جنوب کشور

آتش بس شکننده در سوریه: انفجار بمب در جنوب کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تصاویر منتشر شده در اینترنت حاکی از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در جنوب سوریه است. گروه های حقوق بشری ناظر بر تحولات سوریه گزارش کرده اند که دست

آگهی

تصاویر منتشر شده در اینترنت حاکی از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در جنوب سوریه است. گروه های حقوق بشری ناظر بر تحولات سوریه گزارش کرده اند که دست کم هجده نفر بر اثر این بمب گذاری کشته شده اند. بنا به گزارشها هدف این بمب، تخریب مقر یکی از گروه های شورشی مسلح در سوریه بوده است.

این بمب گذاری در شرایطی رخ می دهد که آتش بس شکننده در سوریه برقرار شده است. هر دو کشور آمریکا و روسیه اعلام کرده اند که مواردی از نقض آتش بس در سوریه صورت گرفته است.

آمریکا پیش از آغاز آتش بس دو هفته ای اعلام کرده بود که دو گروه داعش و جبهه النصرت همچنان هدف حملات قرار می گیرند و شامل آتش بس نیستند.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان تصاویری را از کمک رسانی به مردم سوریه ای منتشر کرده است. به گزارش این سازمان حدود پنجاه کامیون حاوی مواد غذایی و دارویی وارد شهر محاصره شده معضمیه الشام در جنوب سوریه شده است.

یک کودک سوریه ای می گوید: «از وقتی که جاده بسته شد من هیچ چیز نخورده ام. هیچ چیز را در دهانم قرار نداده ام. من به غذا و به چیزی برای خوردن نیاز دارم.»

یکی از دلایل برقراری آتش بس، اجازه دادن به گروه های امداد برای ارسال کمک به مناطق محاصره شده بوده است.

در جریان جنگ داخلی سوریه در طول پنج سال گذشته، بیش از دویست و پنجاه هزار نفر کشته شده اند و حدود یازده میلیون نفر آواره شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از نیروهای دولتی سوریه تا القاعده و مخالفان اسد؛ عضوگیری از کودکان توسط گروه‌های مسلح افزایش یافت

واکنش‌ها به تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران در کانادا؛ ایران اقدام اتاوا را «مشمئز کننده» خواند

کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کرد