Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سه شنبه بزرگ آمریکا از راه ر سید

سه شنبه بزرگ آمریکا از راه ر سید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابتهای درون حزبی آمریکا برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در کاخ سفید، امروز، در روز موسوم به «سه شنبه بزرگ» وارد مرحلۀ حساس خود شد. سه شنبه بزرگ به

آگهی

رقابتهای درون حزبی آمریکا برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در کاخ سفید، امروز، در روز موسوم به «سه شنبه بزرگ» وارد مرحلۀ حساس خود شد.

سه شنبه بزرگ به احتمال زیاد دو نامزد نهایی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا را مشخص خواهد کرد. در فرآیند پیچیده انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری که در هر ایالتی متفاوت از ایالت دیگر برگزار می شود، هواداران احزاب به نمایندگان یا به اصطلاح به «وکلای» خود رأی می دهند و وکلا نامزد حزب را انتخاب می کنند.

انتخابات مقدماتی آمریکا در سه شنبه بزرگ امسال به صورت همزمان در ۱۲ ایالت آلاسکا، کلرادو، اوکلاهاما، تگزاس، آرکانزاس، آلاباما، جورجیا، تنسی، ویرجینیا، ورمونت، ماساچوست و مینه سوتا برگزار می شود.

تاریخ و نامگذاری «سه شنبه بزرگ» و رای گیری در این روز به نیمه قرن نوزدهم برمی گردد. در آن زمان کشاورزان آمریکایی پس از حضور در کلیسا در روز یکشنبه، روز دوشنبه با درشکه ها راهی مکانهای رای گیری می شدند تا بتوانند بالاخره در روز سه شنبه رای بدهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ در آستانۀ سه شنبۀ بزرگ رنگین پوستان را از سالن سخنرانی اخراج کرد

ترامپ و کلینتون چهره های اصلی «سه شنبه بزرگ»

همه چیز درباره «سه شنبه بزرگ»