ترامپ در آستانۀ سه شنبۀ بزرگ رنگین پوستان را از سالن سخنرانی اخراج کرد

ترامپ در آستانۀ سه شنبۀ بزرگ رنگین پوستان را از سالن سخنرانی اخراج کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه شنبۀ بزرگ که روز سرنوشت سازی برای انتخابات مقدماتی آمریکاست فرا رسیده و نامزدهای دموکرات ها و جمهوریخواهان آخرین سخنرانی های خود را برگزار کردند

آگهی

سه شنبۀ بزرگ که روز سرنوشت سازی برای انتخابات مقدماتی آمریکاست فرا رسیده و نامزدهای دموکرات ها و جمهوریخواهان آخرین سخنرانی های خود را برگزار کردند.

دونالد ترامپ، یکی از نامزدهای جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری یک روز مانده به سه شنبۀ بزرگ در جریان سخنرانی خود در شهر رادفورد دستور داد معترضان رنگین پوست را از سالن بیرون کنند. بیشتر این معترضان از اعضای جنبش موسوم به «زندگی سیاهپوستان هم مهم است» بودند.

دونالد ترامپ که سخنان وی در مورد احداث دیوار در مرز مکزیک و اخراج مسلمانان از این کشور واکنش های زیادی داشته است، در این سخنرانی خطاب به این معترضان گفت: «هی شما واقعا چه فکر می کنید؟ ما همه با هم هستیم و باور کنید یا نه ما دوباره این کشور را متحد خواهیم کرد. الان آمریکا متحد نیست ما اتحاد را دوباره به این کشور برمی گردانیم.»

به تازگی نیز موضع گیری پرابهام وی در مورد اعلام حمایت دیوید لوک، رهبر سابق گروه موسوم به «کوکلوکس کلان» و همچنین نقل قولی از بنیتو موسولینی، رهبر فاشیست های ایتالیا در صفحات اجتماعی دست به دست می شود.

هیلاری کلینتون یکی از دو نامزد دموکرات که نظرسنجی ها وی را با ۲۰ درصد اختلاف جلوتر از برنی ساندرز دیگر نامزد دموکرات می دانند، ایستادن مقابل جمهوریخواهان را ضروری دانست. وی گفت:«ما نمی توانیم اجازه بدهیم که قربانی کردن دیگران، مذمت دیگران و انگشت اتهام به سمت دیگران گرفتن از سوی جمهوریخواهان اتفاق بیافتد و ادامه یابد. این رفتارها مجموعه ای از رفتارهای غیرقابل قبولی است که حتما مادر من می خواست که جلوی آن را بگیرم. این رفتار یکپارچکی ما را به عنوان یک ملت تضعیف می کند.»

انتخابات مقدماتی و درون حزبی روز سه شنبه اول ماه مارس در ۱۲ ایالت برای جمهوریخواهان و ۱۱ ایالت برای دموکرات ها برگزار می شود. نتایج این انتخابات اگر چه به طور قطعی نامزد این احزاب را برای ریاست جمهوری مشخص نمی کند اما پیروز این انتخابات می تواند با اطمینان بیشتری در ایالت های باقیمانده رای جمع کند.

تا پیش از این چهار انتخابات مقدماتی و درون حزبی در ایالت های آیووا، نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی برگزار شده است که در انتخابات آیووا، نوادا و کارولینای جنوبی هیلاری کلینتون پیروز شده و در ایالت های نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی نیز دونالد ترامپ از دیگر نامزدهای جمهوریخواهان پیشی گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ و کلینتون چهره های اصلی «سه شنبه بزرگ»

همه چیز درباره «سه شنبه بزرگ»

«جار و جنجال جمهوریخواهان»؛ سندرز: چرا موقع معافیت مالیاتی میلیاردرها اعتراضی ندارید؟