Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ و کلینتون چهره های اصلی «سه شنبه بزرگ»

ترامپ و کلینتون چهره های اصلی «سه شنبه بزرگ»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یورونیوز: با توجه به اینکه در آستانه “سه شنبه بزرگ” به سر می بریم، اشتفان گروبه، خبرنگار ما از واشنگتن با ما است. اجازه بده از جمهوری خواهان آغاز

آگهی

یورونیوز: با توجه به اینکه در آستانه “سه شنبه بزرگ” به سر می بریم، اشتفان گروبه، خبرنگار ما از واشنگتن با ما است. اجازه بده از جمهوری خواهان آغاز کنم. آیا پیروزی دونالد ترامپ روز چهارشنبه در سراسر ایالت متحده آمریکا طنین انداز خواهد شد؟

اشتفان گروبه: خوب به نظر من او خیلی راحت می تواند در “سه شنبه بزرگ” همه چیز را به نفع خود تغییر دهد. اگر نگاهی به آخرین نظرسنجی ها بیاندازید، تنها یک ایالت است که او قدرتی در آن ندارد و آنهم تگزاس است. اما در صورتی که او در “سه شنبه بزرگ” در دیگر ایالتها پیروز شود، دیگر نمی توان او را متوقف کرد.

نکته جالب این است که او حمایت هر چهار ستون اصلی جمهوری خواهان را با خود دارد. اگرچه کمپین روز سه شنبه درباره موضوع های سیاسی و یا حتی ارزش های اساسی نیست بلکه این تنها رای مخالف دادن و یا رایی برای متوقف کردن است زیرا عصبانیت و خشم بسیاری در ایجاد یک حزب مرکزی برای جمهوریخواهان در واشنگتن وجود دارد. با این وجود جمهوریخواهان نشان داده اند، درحمایت از یک نامزد اصلاح طلب همچون میت رامنی ۴ سال پیش و یا جان مک کین ۸ سال موفق نبوده اند.

یورونیوز: هیلاری کلینتون به نظر می رسد بیشتر در کسب آراء موفق شود. کمپین او چگونه پیش می رود؟

اشتفان گروبه: کمپین کلینتون به خصوص پس از دو رقابت اخیر در کارولینای جنوبی و نوادا با اعتماد به نفس کامل پیش می رود. هیلاری کلینتون از حمایت بسیار بالایی در بین اقلیت ها برخوردار است و این برای او نقش مهمی در سه شنبه بزرگ بازی می کند. او به راحتی هدایت ۷ ایالت از ۱۱ ایالت جنوبی را در دست دارد. بخش هایی که ایالتهای بسیار ثروتمندی را شامل می شوند. او رای مهاجران بسیاری را با خود دارد این نکته ای است که برنی ساندرز در آن موفق نیست و به نظر می رسد پس از “سه شنبه بزرگ” بعد از کلینتون قرار گیرد.

یورونیوز: بنابر گفته های شما در نهایت این ترامپ و کلینتون هستد که برای راهیابی به کاخ سفید با یکدیگر رقابت می کنند؟

اشتفان گروبه: به اعتقاد من بسیار زودتر از آنچه گمان می کردیم این اتفاق رخ می دهد و این دو چهره در مقابل یکدیگر قرار می گیرند. دونالد ترامپ در حال حاضر نشان داده که چگونه به مقابله با هیلاری کلینتون خواهد پرداخت. او درباره رکوردهای او به عنوان وزیر خارجه، درباره ایمیل های لو رفته او، بنغازی و میراث خانوادگی کلینتون و ثروت های به دست آورده آنها صحبت خواهد کرد.
اما در مقابل کلینتون از ترامپ در سخنرانی تاریخی خود یاد کرده اما هنوز سلاح اصلی خود را رو نکرده است. به نظر می رسد او احتمالا درباره نبود ثبات سیاسی، رفتار خودسرانه و بیگانه ستیزی به او حمله می کند. به نظر من در آستانه کمپینی بسیار طولانی و البته بسیار تند و خشن قرار داریم.

با تلویزیون و وب سایت یورونیوز برای دستابی به آخرین اخبار و نتایج مربوط “سه شنبه” بزرگ همراه باشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ در آستانۀ سه شنبۀ بزرگ رنگین پوستان را از سالن سخنرانی اخراج کرد

همه چیز درباره «سه شنبه بزرگ»

حمایت بایدن از موضع سناتوری که خواستار انتخابات زودرس در اسرائیل شده بود