رولینگ استون در کوبا کنسرت اجرا می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رولینگ استون در کوبا کنسرت اجرا می کند

گروه موسیقی راک «رولینگ استون» در قالب تور آمریکای لاتین خود، روز بیست و پنجم ماه مارس یک کنسرت رایگان در هاوانا، پایتخت کوبا برگزار کند.

این کنسرت قرار است در استادیوم فوتبال هاوانا و به فاصلۀ چند روز پس از سفر تاریخی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به کوبا اجرا شود. رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار با مقامات کوبا روزهای ۲۱ تا ۲۳ مارس به این کشور سفر خواهد کرد.

موسیقی راک از زمان انقلاب کاسترو در سال ۱۹۵۹ به اینسو در کوبا به عنوان یکی از سمبل های امپریالیسم آمریکایی شناخته می شد و ممنوع بود. این ممنوعیت طی دهۀ گذشته به مرور تغییر یافت و حکومت کوبا این موسیقی را که زمانی گوش کردن به آن با خطر زندان همراه بود، آزاد کرد.

از هنگامی که آمریکا و کوبا روابط خود را از سرگرفته اند، هنرمندان آمریکایی و غربی متعددی به کوبا سفر کرده اند که از آنجمله می توان به کیتی پری، ریانا و استینگ اشاره کرد. میگ جگر، خوانندۀ گروه رولینگ استون نیز در ماه اکتبر از کوبا بازدید بعمل آورده بود.

علاوه بر هاوانا، گروه رولینگ استون در شهرهای دیگری نظیر لیما، سائوپائولو، مکزیکوسیتی، یوینوس آیرس و سانتیاگو به اجرای کنسرت خواهد پرداخت.