Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلاش پناهجویان برای عبور از مقدونیه بی ثمر بود

تلاش پناهجویان برای عبور از مقدونیه بی ثمر بود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرزهای یونان با مقدونیه شامگاه دوشنبه و پس از درگیری هایی که در این منطقه بویژه در نقطۀ مرزی ایدومنی رخ داد، آرام گزارش شد. روز دوشنبه تعدادی از

آگهی

مرزهای یونان با مقدونیه شامگاه دوشنبه و پس از درگیری هایی که در این منطقه بویژه در نقطۀ مرزی ایدومنی رخ داد، آرام گزارش شد. روز دوشنبه تعدادی از پناهجویان سعی داشتند از مرز مقدونیه عبور کنند که با واکنش پلیس این کشور روبرو شدند. درگیری زمانی آغاز شد که این پناهجویان که پلیس تعداد آنها را بیش از ۳۰۰ نفر متشکل از مرد و زن و کودک عنوان می کند، سعی کردند حصار آهنی نصب شده توسط مقدونیه در مرز یونان را بشکنند.

پلیس مقدونیه برای ممانعت از ورود این پناهجویان به خاک این کشور از گاز اشک آور استفاده کرد.

از زمانیکه مقدونیه اقدام به احداث حصار آهنی دوم در مرزهای خود با یونان کرده است، بر شمار پناهجویانی که در مرزهای یونان و شهرهای این کشور از جمله آتن تجمع کرده اند، افزوده شده است. مقامات مهاجرت یونان می گویند اگر کشورهای بالکان به این مهاجران اجازۀ عبور به سمت کشورهای غرب و شمال اروپا را ندهند، تعداد پناهجویانی وارد شده به یونان در ماه مارس از مرز ۷۰ هزار نفر خواهد گذشت.

یونان به این اقدام مقدونیه و دیگر کشورهای بالکان اعتراض کرده و در همین رابطه قرار است دونالد توسک، رئیس شورای اروپا برای دیدار با رهبران این کشورها و از جمله اتریش به این کشورها سفر کند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز دوشنبه و همزمان با این تنش در مرز یونان و مقدونیه، با انتقاد از سیاست های اروپا در مقابل پناهجویان گفت: «قارۀ بزرگی مانند اروپا با ۵۰۰ میلیون جمعیت باید بتواند به یک میلیون مهاجر سوری پناه بدهد، فکر می کنم این خواستۀ زیادی نیست و تعداد [پناهجویان] سوری که در اینجا هستند و به مامنی نیاز دارند واقعا یک میلیون نفر هم نمی شود.»

همزمان با دشوار شدن ورود مهاجران از راه کشورهای بالکان به دلیل مسدود شدن مرزها، اولین گروه از پناهجویان سوری روز دوشنبه وارد ایتالیا شدند. این پناهجویان که تعداد آنها نزدیک به صد نفر گزارش شده است در قالب طرح ایتالیا برای پذیرش هزار مهاجر سوری ساکن در اردوگاهی در بیروت وارد این کشور می شوند.

وزیر خارجۀ ایتالیا که برای استقبال از این پناهجویان به فرودگاه رم رفته بود، هدف از این اقدام را جلوگیری از در پیش گرفتن راههای خطرناک توسط این پناهجویان و به خطر افتادن جان آنها عنوان کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران ناتمام پناهجویان در مرزهای اروپا

گروهی از مهاجران سوری با هواپیما از بیروت به رم منتقل شدند

مهاجران نرده فلزی را در حضور پلیس مقدونیه شکستند