گروه حامی مهاجران زاغه های کمپ کاله را به آتش کشید

گروه حامی مهاجران زاغه های کمپ کاله را به آتش کشید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی معترض به تصمیم دولت فرانسه به برچیدن کمپ کاله و تخلیه مهاجران از آن، روز دوشنبه، تعدادی از کلبه های موقت و زاغه های این کمپ جنگلی را به آتش

آگهی

گروهی معترض به تصمیم دولت فرانسه به برچیدن کمپ کاله و تخلیه مهاجران از آن، روز دوشنبه، تعدادی از کلبه های موقت و زاغه های این کمپ جنگلی را به آتش کشید.

یکی از مسئولان منطقه «پا دو کاله» به اشاره به گروه معترضی که با نام «حامیان مهاجران کاله» شناخته می شوند گفت:«می توانید ببینید که گروهی از معترضان در به آتش کشیدن چادرها و پناهگاه ها و پرتاب سنگ به سوی پلیس تعلل نکردند. این قابل قبول نیست و طبیعی است که ما به منظور برقراری امنیت واکنش نشان دهیم.»

تصمیم به برچیدن بخشی از کمپ کاله که «جنگل» نام گرفته است پس از موافقت یک قاضی فرانسوی با طرح دولت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سوسیالیست فرانسه آغاز شد.

به گفته برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه کار تخلیه با همکاری سازمان های بشردوستانه انجام شده و مهاجران در مراکز پذیرش در جاهای دیگر فرانسه اسکان داده خواهند شد.

مهاجرانی که در این کمپ در زاغه ها گردهم آمده بودند اغلب افغان و سوری هستند و از جنگ و فقر گریخته اند و هدفشان با عبور از کانال مانش رسیدن به بریتانیا و درخواست پناهندگی از این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قانون مهاجرت؛ سنای فرانسه کمک‌های دولتی پزشکی به برخی از مهاجران را لغو کرد

غرق قایق مهاجران در کانال مانش؛ ۴ نفر از جمله دو عراقی بازداشت شدند

غرق قایق مهاجران در کانال مانش؛ دست‌کم ۶ افغان کشته شدند