Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سایه اختلاف نظرها در زمینه سیاست پولی بر نشست «گروه ۲۰» در شانگهای

سایه اختلاف نظرها در زمینه سیاست پولی بر نشست «گروه ۲۰» در شانگهای
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیران دارایی و روسای بانک های مرکزی بیست اقتصاد بزرگ دنیا موسوم به «گروه ۲۰» قرار است روز شنبه در شانگهای چین بر سر سیاست گذاری مالی و پولی با هدف

آگهی

وزیران دارایی و روسای بانک های مرکزی بیست اقتصاد بزرگ دنیا موسوم به «گروه ۲۰» قرار است روز شنبه در شانگهای چین بر سر سیاست گذاری مالی و پولی با هدف احیای رشد اقتصادی و بازگرداندن ثبات و آرامش به اقتصاد جهانی به توافق برسند.

پیشنویس بیانیه این نشست دو روزه از نگرانی های متعدد اعضای آن و اختلاف نظر میان آنها در زمینه سیاستهای مالی و پولی حکایت دارد که همگی تحت تاثیر افزایش آشفتگی بازارها طی ماه های گذشته است.

موضوعات ژئوپولیتیک از جمله موج ورود پناهجویان به اروپا٬ احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و چشم انداز کاهش رشد جهانی بر این نشست سایه افکنده بود.

هنگ لی٬ سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در سخنانش این نگرانی را پنهان نکرد و گفت: «ما همواره از روند همگرایی اروپا حمایت می کنیم و می خواهیم که اتحادیه اروپا نقش مهمتری را در عرصه بین المللی ایفا کند. امیدواریم که بریتانیا و اتحادیه اروپا بتوانند برای مسايل جاری راه حلی مناسب پیدا کنند.»

از جمله موارد اختلاف میان اعضای حاضر در اجلاس گروه ۲۰ می توان به نرخ منفی بهره اعلام شده از سوی بانک های مرکزی کشورهایی چون ژاپن اشاره کرد.

در این نشست٬ وزیران دارایی و روسای بانک های مرکزی گروه بیست همچنین بر جلوگیری از کاهش ارزش واحد پولی کشورهای عضو از جمله چین تاکید کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش از نشست صلح ژنو؛ خلبانان سوئیس جنگنده‌ها را در بزرگراه فرود آوردند

استقبال دهلی‌نو از مشارکت عربستان در پروژه کریدور ارتباطی میان هند و اروپا از طریق اسرائیل

مودی و رهبران «پابرهنه» گروه بیست به مهاتما گاندی ادای احترام کردند