اوباما: بشار اسد باید کنار برود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اوباما: بشار اسد باید کنار برود

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر تاکید کرد که کشورش در جنگ با گروه داعش مصمم است و تا نابودی این گروه به این جنگ ادامه خواهد داد. او همچنین بر موضع قبلی آمریکا مبنی بر مخالفت با حضور بشار اسد در آینده سوریه تاکید کرد و گفت که رئیس جمهوری کنونی سوریه باید کنار برود، هرچند اختلاف نظرهایی در این مورد بین آمریکا از یک سو و روسیه و ایران از سوی دیگر وجود دارد.

باراک اوباما گفت: «مردم بیشتری متوجه می شوند که هیچ خلافتی تحت حکومت داعش برقرار نیست. یک پناهجوی سوریه می گوید که این گروه یک باند تبهکار است که ادعای حکومت کرده است. آنها غارتگر هستند. آنها قبلها را به تسخیر خود درنمی آورند و تحت فشار شدیدی قرار دارند. تنها راه پایدار شکست دادن داعش، پایان دادن به جنگ داخلی و آشفتگی حاکم بر سوریه است.»

باراک اوباما در این سخنرانی کوتاه گفت که جنگ علیه داعش باعث کم شدن منابع مالی این گروه شده است و آنها را مجبور کرده است که دستمزد جنگجویان خود را کم کنند و از افراد تحت حاکمیت خود، مالیات بیشتری دریافت کنند.

آقای اوباما که در آستانه آتش بس دو هفته ای بین گروه های درگیر در سوریه صحبت می کرد گفت که دو گروه داعش و جبهه النصرت همچنان هدف حملات قرار می گیرند و شامل آتش بس نیستند.