ایکاریا: جزیره ای که عمر دراز می بخشد

ایکاریا: جزیره ای که عمر دراز می بخشد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان جزیره کم ندارد و آب و هوای مطبوعش و صمیمیت مردمش و زیبایی جزایرش زبانزد خاص و عام است. در یونان اما یک جزیره وجود دارد که علاوه بر همه این

آگهی

یونان جزیره کم ندارد و آب و هوای مطبوعش و صمیمیت مردمش و زیبایی جزایرش زبانزد خاص و عام است.
در یونان اما یک جزیره وجود دارد که علاوه بر همه این موحبات رازی شگرف در دل نهان دارد؛ ساکنان این جزیره به طور میانگین ۱۰ بیشتر از ساکنان اروپا غربی و آمریکای شمالی عمر می کنند.
بر اساس تحقیقات دانشکده علوم پزشکی آتن٬ طول عمر متوسط ساکنان جزیره ایکاریا که در جنوب شرقی دریای آژه قرار دارد٬ ۹۰ سال است. راز طول عمر طولانی اهالی ایکاریا چیست؟

۱- آنها در دل طبیعت کار می کنند

Ikaria 318

اکثر اهالی ایکاریا کشاورز هستند تا کهن سالگی در مزارع خود کار می کنند. در پژوهش دانشکده علوم پزشکی آتن آمده است که فعالیت فیزیکی خطر نارسانی های قلبی را در افراد بالای ۸۰ سال تا مرز ۵۴ درصد کاهش داده است. علاوه بر این کار در مزرعه بیماری روحی مثل افسردگی را در میان این گروه سنی به کلی از بین برده است.

۲- آنها زندگی را سخت نمی گیرند

σκόνη, πέτρες, λάσπη όλη μέρα στο γιαπί......αχχ

زندگی آسوده و آرام بدور از جنجال و هیاهوی شهرهای بزرگ٬ بدون اضطراب و دلنگرانی از دنیای سرمایه داری رقابتی٬ خواب مناسب و استراحت بعد از ظهر و کار در آب و هوای پاک و شراب ناب هم می تواند از جمله دلایل طول عمر استثتایی اهالی ایکاریا باشد.

۳- صبحانه با عسل محلی

Greek coffee and finiki in Armenistis

ساکنان ایکاریا رژیم غذایی جدیی را دنبال می کنند. آنها هنگام صبحانه عسل محلی می خورند که ظاهرا خمارشکن خوبی است. قهوه هم فقط قهوه ترک و علاوه بر این٬ مصرف دوخانیات در ایکاریا بسیار پایین است. پژوهش دانشکده علوم پزشکی آتن نشان داده است که ۸۲ درصد مردان مسن این جزیره سیگار را ترک کرده اند.

۴-جشن مدام و سکس مرتب

آب و هوای مناسب این جزیره زیبا در چهار فصل سال پناهگاه بسیاری از گردشگران اروپایی است. به این دلیل جشن همواره در ایکاریا به راه است. ایکاریا میزبان بیش از ۸۰ جشنواره مختلف در سال است. اهالی جزیره در هر سن و سال به جشن مدام عادت دارند و هر فرصتی را بهانه می کنند و به سرعت جشن برپا می کنند. به ویژه که ساکنان ایکاریا روابط جنسی سالمی دارند و تا کهنسالگی فعالیت جنسی خود را حفظ می کنند. در پژوهش دانشکده علوم پزشکی آتن آمده است که ۶۰ درصد ساکنان ایکاریا که بین ۶۵ تا ۹۹ سال دارند اعلام کرده اند که همچنان از رابطه جنسی لذت می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

موج جدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد

تصاویر هوایی از اراضی سوخته «رودس»؛ آتش‌سوزی با این جزیره یونان چه کرد