استرالیا؛ کودک پناهجوی تحت درمان در بیمارستان به جزیره نائورو برگردانده می شود

استرالیا؛ کودک پناهجوی تحت درمان در بیمارستان به جزیره نائورو برگردانده می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات استرالیا می گویند که کودک پناهجویی که در اثر سوختگی در بیمارستانی در این کشور بستری شده بعد از طی دوره درمان به جزیره نائورو برگردانده خواهد

آگهی

مقامات استرالیا می گویند که کودک پناهجویی که در اثر سوختگی در بیمارستانی در این کشور بستری شده بعد از طی دوره درمان به جزیره نائورو برگردانده خواهد شد.

از سوی دیگر تعدادی از معترضان روز دوشنبه بار دیگر در مخالفت با این تصمیم در برابر بیمارستان کلیآنتو تجمع کردند.

آشا دختر بچه یک ساله که در استرالیا و از خانواده ای نپالی بدنیا آمده است روز دوشنبه از بیمارستان مرخص و به یک مرکز پناهجویی فرستاده شد.

پیتر دوتون، وزیر مهاجرت استرالیا در واکنشی گفت: «با این خانواده به همان شکلی رفتار خواهد شد که خانواده های بعدی که ممکن است نیاز به درمان و رسیدگی داشته باشند. ما نمی خواهیم به قاچاق انسان ها دامن بزنیم و این پیام را بفرستیم که اگر شما بنحوی بدنبال کمک از بیمارستان های استرالیا باشید، شهروندی استرالیا را بدست خواهیم آورد.»

آشا و خانواده اش از جمله ۲۶۷ پناهجویی هستند که برای درمان پزشکی یا حمایت از بستگان بیمار به استرالیا آمده اند و با خطر استرداد به جزیره نائورو مواجهند.

مقامات نیوزیلند گفته اند که حاضرند بخشی از ۲۶۷ پناهجو را بپذیرند بویژه که بیش از ۳۰ کودک در میان آنها وجود دارد با این حال مقامات استرالیا این پیشنهاد را رد کرده و گفته اند این راهی است که آنها می توانند بار دیگر به استرالیا برگردند. رفت و آمد میان استرالیا و نیوزیلند نیاز به روادید ندارد.

تعداد متقاضیان پناهجویی که با قایق به استرالیا سفر می کنند از سال ۲۰۱۲ افزایش شدید یافته است. دولت استرالیا نیز در مقابل اقدامات سختگیرانه ای پیش گرفته است و کسانی که بطور غیر قانونی به استرالیا می رسند را به مراکزی در جزیره نائورو یا گینه نو می فرستد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر استرالیا در روز ولنتاین «بله» را گرفت؛ آلبانیزی داماد شد

امن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان کدامند؟

دادگاه بریتانیا رسیدگی به ادعای فردی را که می‌گوید خالق بیت کوین است آغاز کرد