Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استرالیا؛ کودک پناهجوی تحت درمان در بیمارستان به جزیره نائورو برگردانده می شود

استرالیا؛ کودک پناهجوی تحت درمان در بیمارستان به جزیره نائورو برگردانده می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات استرالیا می گویند که کودک پناهجویی که در اثر سوختگی در بیمارستانی در این کشور بستری شده بعد از طی دوره درمان به جزیره نائورو برگردانده خواهد

آگهی

مقامات استرالیا می گویند که کودک پناهجویی که در اثر سوختگی در بیمارستانی در این کشور بستری شده بعد از طی دوره درمان به جزیره نائورو برگردانده خواهد شد.

از سوی دیگر تعدادی از معترضان روز دوشنبه بار دیگر در مخالفت با این تصمیم در برابر بیمارستان کلیآنتو تجمع کردند.

آشا دختر بچه یک ساله که در استرالیا و از خانواده ای نپالی بدنیا آمده است روز دوشنبه از بیمارستان مرخص و به یک مرکز پناهجویی فرستاده شد.

پیتر دوتون، وزیر مهاجرت استرالیا در واکنشی گفت: «با این خانواده به همان شکلی رفتار خواهد شد که خانواده های بعدی که ممکن است نیاز به درمان و رسیدگی داشته باشند. ما نمی خواهیم به قاچاق انسان ها دامن بزنیم و این پیام را بفرستیم که اگر شما بنحوی بدنبال کمک از بیمارستان های استرالیا باشید، شهروندی استرالیا را بدست خواهیم آورد.»

آشا و خانواده اش از جمله ۲۶۷ پناهجویی هستند که برای درمان پزشکی یا حمایت از بستگان بیمار به استرالیا آمده اند و با خطر استرداد به جزیره نائورو مواجهند.

مقامات نیوزیلند گفته اند که حاضرند بخشی از ۲۶۷ پناهجو را بپذیرند بویژه که بیش از ۳۰ کودک در میان آنها وجود دارد با این حال مقامات استرالیا این پیشنهاد را رد کرده و گفته اند این راهی است که آنها می توانند بار دیگر به استرالیا برگردند. رفت و آمد میان استرالیا و نیوزیلند نیاز به روادید ندارد.

تعداد متقاضیان پناهجویی که با قایق به استرالیا سفر می کنند از سال ۲۰۱۲ افزایش شدید یافته است. دولت استرالیا نیز در مقابل اقدامات سختگیرانه ای پیش گرفته است و کسانی که بطور غیر قانونی به استرالیا می رسند را به مراکزی در جزیره نائورو یا گینه نو می فرستد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چند کشور اروپایی به دنبال بازگرداندن پناهندگان سوریه و افغانستان به کشورهایشان هستند

دادگاه بریتانیا: پرونده مدعی اختراع «بیت کوین» به دلیل شهادت دروغ به دادستانی سلطنتی فرستاده می‌شود

مهاجرت به استرالیا هر روز سخت‌تر از دیروز؛ دولت هزینه ویزای دانشجویی را ۲ برابر کرد