Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توافق رهبران اروپایی بر سر حفظ بریتانیا در اتحادیه اروپا

توافق رهبران اروپایی بر سر حفظ بریتانیا در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران ۲۸ کشور اروپایی بر سر حفظ بریتانیا در اتحادیه اروپا به توافق رسیدند. دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که با این توافق، وضعیت ویژه

آگهی

رهبران ۲۸ کشور اروپایی بر سر حفظ بریتانیا در اتحادیه اروپا به توافق رسیدند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که با این توافق، وضعیت ویژه ای برای بریتانیا در اتحادیه اروپا در نظر گرفته خواهد شد. وی همچنین گفت که جزییات این توافق را روز شنبه به کابینه ارایه می کند.

آقای کامرون افزود: «بریتانیا کاملا از یک اتحادیه اروپای بیش از پیش یکپارچه بیرون خواهد بود و هرگز عضوی از یک کشور بزرگ اروپایی نخواهد شد. محدودیت های جدیدی در دسترسی مهاجران اروپایی به نظام تامین اجتماعی برقرار می شود. دیگر اینطور نخواهد بود که در ازای چیزی که می دهیم هیچ چیز دریافت نکنیم. هرگز بریتانیا به منطقه پولی یورو نخواهد پیوست. ما حمایت های حیاتی برای اقتصادمان خواهیم داشت با حق نظارت بر قوانین تجارت آزاد ضمن حفظ خود در خارج از محدوده یورو.»

آقای کامرون در بخش دیگری از سخنان خود گفت که به مردم بریتانیا توصیه می کند در همه پرسی آینده به ماندن در اتحادیه اروپا رای دهند. وی تاکید کرد چیزهایی که در این توافق به دست آمده برای ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا کافی است.

قرار است همه پرسی برای ترک یا ماندن در اتحادیه اروپا در ماه ژوین برگزار شود.

خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری نشست می گوید: «پرسش بزرگ در ماههای آینده این است که آیا نخست وزیر بریتانیا قادر خواهد بود که رای دهندگان را به ماندن در اتحادیه اروپا مجاب کند یا خیر. احتمالا این کار برای دیوید کامرون سخت تر از توافقی است که در نشست اتحادیه اروپا به دست آورد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت رهبران اروپایی از توافق بروکسل

مجله هفتگی اروپا؛ بریتانیا و اتحادیه اروپا به توافق رسیدند

تصاویری از تشریفات پادشاهی و کالسکه سلطنتی در لندن؛ چارلز سوم پارلمان جدید بریتانیا را افتتاح کرد