تشدید اقدامات سختگیرانه جمهوری مقدونیه در برابر موج ورود پناهجویان

تشدید اقدامات سختگیرانه جمهوری مقدونیه در برابر موج ورود پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات کشورهای مجارستان، لهستان، جمهوری چک و اسلوواکی روز دوشنبه در جلسه ای راههای کمک به جمهوری مقدونیه را جهت مقابله با موج ورود پناهجویان به اروپا

آگهی

مقامات کشورهای مجارستان، لهستان، جمهوری چک و اسلوواکی روز دوشنبه در جلسه ای راههای کمک به جمهوری مقدونیه را جهت مقابله با موج ورود پناهجویان به اروپا بررسی می کنند.

دولت مقدونیه از به اجرا گذاشته شدن اقدامات سخت گیرانه جدیدی در مرز خود با یونان خبر داده است. بر این اساس از این پس پلیس با هر پناهجو مصاحبه ای ۳۰ دقیقه ای جهت تصدیق تابعیتش انجام می دهد.

دولت مقدونیه می گوید اقدامات جدید به این کشور امکان می دهد تا اطلاعات مربوط به پناهجویان را با سرعت بیشتری به کشورهای منطقه بالکان منتقل کند.

در همین حال روز یکشنبه در جزیره کوس یونان مخالفان ایجاد یک مرکز «هات اسپات» (پذیرش اولیه پناهجویان) با پلیس درگیر شدند. به گفته مخالفان تاسیس این مرکز تاثیری منفی بر جذب گردشگران به جزیره کوس خواهد گذاشت.

این در حالی است که دولت یونان وعده داده است که به رغم اعتراضات انجام شده، مراکز پذیرش اولیه پناهجویان از روز ۱۸ فوریه کار خود را در پنج جزیره این کشور آغاز کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سال ۲۰۱۵ میلادی، سالی مرگبار برای صدها مهاجر و پناهجو

تشدید درگیری‌ها در نوار غزه؛ مرگ ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

موسسه تحقیقاتی کیل آلمان: کمک‌‌های کشورهای غربی به اوکراین به پایین‌ترین سطح خود رسید