واکنش رئیسان جمهور برزیل و کلمبیا به شیوع ویروس زیکا

واکنش رئیسان جمهور برزیل و کلمبیا به شیوع ویروس زیکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط مقامات بهداشتی کلمبیا تنها در هفته گذشته نزدیک به ۶ هزار مورد ابتلا به ویروس زیکا ثبت شده است. به این ترتیب تعداد

بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط مقامات بهداشتی کلمبیا تنها در هفته گذشته نزدیک به ۶ هزار مورد ابتلا به ویروس زیکا ثبت شده است.

آگهی

به این ترتیب تعداد مبتلایان به ویروس زیکا در کلمبیا از مرز سی و یک هزار و پانصد نفر گذشت که از این میان بیش از ۵ هزار نفر زنان باردار هستند. مقامات کلمبیا از زن ها خواسته اند بارداری خود را ۶ تا ۸ ماه به تعویق بیاندازند.

این در حالیست که موارد ابتلا به سندرم گیلن بره که باعث نارسایی های عصبی و عضلانی می شود نیز افزایش یافته است.

با این حال خوان مانویل سانتوس، رییس جمهوری کلمبیا تاکید کرد که هنوز به لحاظ علمی مشخص نیست که افزایش ابتلا به این سندرم با شیوع ویروس زیکا مرتبط باشد.

در برزیل نیز ۲۲۰ هزار سرباز ارتش از روز شنبه عملیات ضد عفونی منازل و اماکن عمومی را آغاز کردند. دیلما روسف، رییس جمهوری برزیل در نخستین روز عملیات، نیروهای نظامی را همراهی کرد.

وی گفت: «دولت وظیفه خود را انجام خواهد داد، همه در این کار دخیل خواهند بود: شهرداری ها، نظامی ها، دولتی ها و مسئولان بهداشتی. اما هیچ اقدامی بدون همکاری مردم فایده نخواهد داشت. برای از بین بردن زیکا باید جلوی تکثیر عامل ویروس گرفته شود. برای سلامتی کودکانمان پشه ناقل زیکا نباید به دنیا بیاید.»

ویروس زیکا از طریق پشه ای به نام آئدس به انسان منتقل می شود. این پشه بیشتر در مناطق استوایی رشد می کند. به گفته سازمان جهانی بهداشت تا کنون در ۳۴ کشور از جمله ۲۰ کشور آمریکای لاتین موارد ابتلا مشاهده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مصرف کدام مواد غذایی به سلامت قلب و عروق کمک می‌کند؟

استخدام داوطلب برای آزمایش تراشه‌های مغزی ایلان ماسک؛ نئورالینک شرایط متقاضیان را اعلام کرد

دانشمندان از تاثیر شفابخش یک ادویه بر مشکل سوءهاضمه بیماران خبر دادند