خوشبینی محتاطانه از توافق آتش بس در سوریه

خوشبینی محتاطانه از توافق آتش بس در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیران خارجه کشورهای شرکت کننده در نشست گروه بین المللی حمایت از سوریه از توافق بر سر برقراری آتش بس در این کشور ابراز خوشبینی کردند. فدریکا

آگهی

وزیران خارجه کشورهای شرکت کننده در نشست گروه بین المللی حمایت از سوریه از توافق بر سر برقراری آتش بس در این کشور ابراز خوشبینی کردند.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از پایان جلسه گفت: «اکنون آزمون اصلی، اجرای چیزی است که بر سر آن توافق کرده ایم. اما به نظرم اینکه همه متحد و متعهد، به چنین نتیجه ای رسیدیم مثبت است.»

فرانک والتر اشتانمایر، وزیر خارجه آلمان نیز گفت که شرکت کنندگان در نشست بر سر بهبود کلی شرایط انسانی در سوریه به توافق رسیده اند و قرار است اولین محموله کمک های بشر دوستانه آخر همین هفته به این کشور ارسال شود.

سلیم المسلط نیز که به عنوان سخنگوی مخالفان دولت سوریه در این مذاکرات شرکت کرده بود از این توافق استقبال کرد و گفت: «باید درعمل دید چه اتفاقی می افتد. در صورتی که (این توافق) اجرا شود ما آماده انجام فرآیند سیاسی خواهیم بود.»

همزمان با این نشست، نیروهای ارتش سوریه روز پنجشبه به سمت تل رفعت در شمال حلب پیش روی کردند. روسیه نیز اعلام کرد که جنگنده های این کشور در یک هفته گذشته نزدیک به ۱۹۰۰ هدف را مورد حمله قرار داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری ترکیه وارد برلین شد؛ اردوغان در بحبوحه جنگ حماس و اسرائیل در آلمان به دنبال چیست؟

نگاه متفاوت آلمان و چین به جنگ اوکراین؛ بربوک: بی‌طرفی جانبداری از متجاوز است

آلمان شرایط مهاجرت و اخذ «کارت آبی» را آسان‌تر می‌کند