اتریش: مقدونیه باید مرزهایش را به روی مهاجران ببندد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اتریش: مقدونیه باید مرزهایش را به روی مهاجران ببندد

رانندگان تاکسی در مقدونیه در اعتراض به سیاست دولت این کشور که به آنها سهمی در انتقال مهاجران نمی دهد در «گِوگلیا» واقع در مرز با صربستان دوباره اعتصاب کردند.

دولت مقدونیه مهاجران و پناهجویان را با اتوبوس و یا قطار به صربستان منتقل می کند.

یک راننده تاکسی می گوید:«مهاجران از راه می رسند اما به ما فرصت کار داده نمی شود. قطارها هر روز دو تا سه بار آنها را منتقل می کنند، برای همین اعتصاب می کنیم.»

همزمان دولت اتریش روز جمعه با اعلام این که با بستن مرزهایش مانع ورود بی رویه مهاجران خواهد شد از مقدونیه نیز خواست تا مانع ورود مهاجران از یونان به خاک خود شود.

اتریش که در سال گذشته ۹۰ هزار درخواست پناهندگی داشت در صدد است در سال جاری میلادی شمار پذیرش پناهجویان را به نصف این رقم تقلیل دهد.

زباستین کورتس، وزیر امور خارجه اتریش گفت: «اتریش در کنار آلمان و سوئد یکی از سه کشور مهاجرپذیر است. سوئد اقدامات مشابهی با اتریش را در پیش گرفته است، اقداماتی که بطور مستقیم بر کل منطقه تاثیر خواهد گذاشت؛ اما بیشتر از همه بر کشورهای اسلوونی، کرواسی، صربستان و مقدونیه.»

مقدونیه که در مرزهایش موانعی ایجاد کرده روزانه به شمار اندکی از مهاجران و فقط به کسانی که از کشورهای جنگ زده گریخته اند اجازه ورود و گذر از خاک خود را می دهد.