Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هشدار اردوغان به اروپا: درها را می گشاییم و به مهاجران می گوییم سفر خوش

هشدار اردوغان به اروپا: درها را می گشاییم و به مهاجران می گوییم سفر خوش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گزارش سازمان ملل متحد در پی حملات هوایی ده روز اخیر روسیه و پیشروی های زمینی ارتش سوریه بیش از ۵۰ هزار سوری آواره شده و دهها هزار نفر از آنان به

آگهی

به گزارش سازمان ملل متحد در پی حملات هوایی ده روز اخیر روسیه و پیشروی های زمینی ارتش سوریه بیش از ۵۰ هزار سوری آواره شده و دهها هزار نفر از آنان به مرز ترکیه پناه آورده اند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در همین راستا روز پنجشنبه با تاکید بر لزوم ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه، آن را تنها راه توقف سیل پناهجویان سوری خواند و به اروپا هشدار داد.

وی گفت: «در شهر مرزی ادیرنه مهاجران را سوار اتوبوسها می کنیم و آنها را بر می گردانیم. این کار یک یا دو بار شدنی است، بعدش، متاسفیم، ما هم می توانیم درها را بگشاییم و به مهاجران بگوییم، سفر خوش.»

ترکیه مرزهای خود را به روی موج جدید آوارگان سوری که شمارشان به دهها هزار می رسد و از شهر حلب و پیرامون آن گریخته و در مرز این کشور تجمع کرده اند، بسته است.

یکی از آوارگان سوری می گوید: «بدلیل حملات شدید رژیم و جت های روسیه به روستاها در پیرامون شهر حلب، مردم بسیاری آواره شده اند.»

ولکان بوزکور، وزیر امور اتحادیه اروپا در دولت ترکیه می گوید اگر شهر حلب سقوط کند شمار آوارگانی که در مرز ترکیه تجمع کرده اند به یک میلیون و پانصد هزار نفر خواهد رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد اردوغان از آمریکا به دلیل حمایت از کردهای سوریه

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند