اوباما برای مقابله با تغییرات آب و هوایی با مانع مواجه شد

اوباما برای مقابله با تغییرات آب و هوایی با مانع مواجه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی برنامه دولت باراک اوباما برای رهبری ائتلاف جهانی علیه تغییرات آب و هوایی با مانعی بزرگ مواجه شده است. دیوان عالی دادگستری ایالات متحده

آگهی

گزارش تفصیلی

برنامه دولت باراک اوباما برای رهبری ائتلاف جهانی علیه تغییرات آب و هوایی با مانعی بزرگ مواجه شده است. دیوان عالی دادگستری ایالات متحده آمریکا به درخواست ۲۷ ایالت و شمار قابل توجهی از شرکت های صنعتی پاسخ مثبت داده و برنامه کاهش انتشار کربن را به حال تعلیق درآورده است.

بر اساس رای دیوان عالی تا زمانی که موارد قانونی که این برنامه با آن رور به رو شده در دادگاه حل نشود، این تعلیق برقرار خواهد بود و صنایع ملزم به رعایت آن نیستند.

این برنامه برای کاستن از انتشار کربن تا سقف ۳۲ درصد کمتر از سال ۲۰۰۵ بوده و هدفش سال ۲۰۳۰ است. دولت اوباما با طرح این برنامه محوری در استراتژی مقابله با تغییرات آب و هوایی پیشگام شد.

رئیس جمهوری دموکرات ایالات متحده در آخرین سخنرانی خود در جلسه مشترک نمایندگان مجلس نمایندگان و سنای کنگره از آنان خواست تا از گذار به استفاده از انرژی های پاک حمایت کنند.

آقای اوباما گفت: «حتی اگر کره زمین در معرض خطر نبود؛ حتی اگر سال ۲۰۱۴ گرم ترین سال تا ۲۰۱۵ نبود (چراکه باز ۲۰۱۵ گرم تر شد) چرا ما می خواستیم از این فرصت برای اهالی اقتصاد آمریکا برای تولید و فروش انرژی آینده صرف نظر کنیم؟»

تعدادی از ایالات آمریکا از سال گذشته میلادی به رهبری تولیدکنندگان زغال سنگ و نفت علیه این برنامه به دادگاه شکایت کردند. این تولیدکنندگان حامل های انرژی پرآلایش می گویند که برنامه دولت اوباما با اعمال محدودیت هایی سبب خسارت به فعالیت اقتصادیشان می شود. قرار است در ماه ژوئن این پرونده در دادگاه تجدید نظر ناحیه کلمبیا بررسی شود.

این در حالی است که ماه دسامبر سال گذشته میلادی، دولت آمریکا در کنفرانس بین المللی پاریس به جهانیان وعده داد که نقش خود را به عنوان یکی از قدرت های صنعتی در راستای مقابله با تغییرات آب و هوایی ایفا خواهد کرد. اکنون با مواجه برنامه دولت اوباما با چالش های حقوقی، اجرای این وعده در معرض خطر قرار دارد.

کشورهایی امضاکننده توافق همکاری پاریس از ماه آوریل برنامه های خود را مصوب خواهند کرد. ناظران نگران اند که با مشکل به وجود آمده بر سر راه اجرایی شدن برنامه دولت آمریکا، دیگر کشورهای صنعتی بزرگ جهان، نظیر چین، هند و برزیل از اجرای تعهدات خود طفره بروند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

رای بی‌سابقه دادگاه در آمریکا؛ شکایت کنشگران جوان علیه تخریب محیط‌زیست به نتیجه رسید

آیا رفتار عجیب کوسه‌های فلوریدا نتیجه مصرف کوکائین است؟