Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نخست وزیر عراق با پاپ دیدار کرد

نخست وزیر عراق با پاپ دیدار کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، روز چهارشنبه دهم فوریه، با پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان در واتیکان دیدار کرد. پاپ در این دیدار، با ابراز خشنودی از

آگهی

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، روز چهارشنبه دهم فوریه، با پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان در واتیکان دیدار کرد. پاپ در این دیدار، با ابراز خشنودی از روابط دوجانبه، بر اهمیت گفتگوی ادیان و مسئولیت مراجع دینی برای تبلیغ مدارا و صلح تأکید کرد.

موضوع اصلی گفتگوهای رهبر کاتولیکهای جهان و نخست وزیر عراق وضعیت اقلیت مسیحی در این کشور بود. به گزارش خبرگزاری رسمی واتیکان، پاپ فرانچسکو از حیدر عبادی خواسته است که تلاش بیشتری برای حفظ موجودیت مسیحیان و حمایت از حقوق اقلیت های دینی در عراق انجام دهد.

منارعات فرقه ای و حملات تروریستی از سال ۲۰۰۳ تاکنون، بخش وسیعی از مسیحیان عراق، از جمله ساکنان بغداد، را وادار به ترک این کشور کرده است. بخش دیگری از مسیحیان عراقی نیز مجبور به تغییر محل اقامت خود در این کشور شده اند.

به دنبال حملات داعش به موصل و تسخیر آن به دست ستیزه جویان اسلامگرا نیز حدود ۱۵۰ هزار مسیحی مجبور به ترک این شهر شدند. اکثر این افراد به کردستان عراق پناه برده اند.

به گفته مقامات عراقی، تا پیش از سقوط صدام، دیکتاتور پیشین عراق، یک میلیون و هشتصد هزار مسیحی در این کشور زندگی می کردند. این جمعیت در حال حاضر به ۳۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشکر فرانسه از عمان پس از آزادی لوئی آرنو؛ دست‌کم۳ شهروند دیگر فرانسه همچنان در ایران زندانی‌ هستند

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد