Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخابات نیوهمپشایر مرحلۀ مهمی از انتخابات مقدماتی آمریکاست

انتخابات نیوهمپشایر مرحلۀ مهمی از انتخابات مقدماتی آمریکاست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان و دموکرات ها از صبح روز سه شنبه در ایالت نیوهمپشایر آغاز می شود و نامزدهای حاضر در این انتخابات در آخرین ساعات بر

آگهی

انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان و دموکرات ها از صبح روز سه شنبه در ایالت نیوهمپشایر آغاز می شود و نامزدهای حاضر در این انتخابات در آخرین ساعات بر دیدارهای خود با هواداران افزوده اند.

با وجود اینکه هنوز راه زیادی تا مشخص شدن چهرۀ نامزد هر حزب باقی مانده و انتخابات مقدماتی تا ماه ژوییه در ایالت های این کشور ادامه خواهد داشت اما چنین به نظر می رسد که رقابت اصلی در جبهۀ جمهوریخواهان میان دونالد ترامپ، تد کروز و مارکو روبیو در جریان است.

دونالد ترامپ که نتایج ایالت آیووا را زیر سوال برده و رقیب خود تد کروز را به تقلب در این انتخابات متهم کرده است در نظرسنجی ها نزدیک به ۱۷ امتیاز از دیگر نامزدهای جمهوریخواه جلوتر است.

در میان دموکرات ها نیز نتایج نیوهمپشایر می تواند به پیروزی برنی ساندرز بیانجامد جاییکه نظرسنجی ها از پیشتاز بودن وی با ۱۳ امتیاز از رقیب خود هیلاری کلینتون خبر می دهد.

بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا در حمایت از هیلاری کلینتون که در انتخابات آیووا با اندکی اختلاف بر برنی ساندرز پیروز شد، با اشاره به سخنان برنی ساندرز، سناتور ورمونت به خبرنگار یورونیوز در میتینگ انتخاباتی همسرش در شهر منچستر می گوید: «به جای اینکه او [برنی ساندرز] بگوید بر سر این یا آن موضوع موافق نیست و این مخالفت خود را شرح بدهد، کاری که معمولا در دموکراسی صورت می گیرد، برنی ساندرز می گوید که شما معرف یک تشکیلات مستقر هستید بدون آنکه استدلالی بیاورد. این نشانۀ خوبی در دموکراسی نیست.»

با اینحال و علیرغم نظرسنجی ها تحلیلگران می گویند نتیجۀ این انتخابات مقدماتی در این ایالت شمالی آمریکا می تواند با نتایج غیرمنتظره ای همراه باشد.

خبرنگار یورونیوز از شهر منچستر در ایالت نیوهمپشایر با اشاره به فاصلۀ هیلاری کلینتون از رقیب خود می گوید: «این امر شگفتی این کارزار است. هیلاری کلینتون در حال از دست دادن آرای جوانان و زنان در نیوهمپشایر است اما همه می دانند که او یک جنگجوست و وقتی که در گوشه ای به محاصره می افتد بیشتر از هر وقت دیگری می جنگند.»

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در نوامبر سال ۲۰۱۶ برگزار شود و چهرۀ نامزد هر حزب پس از اتمام انتخابات مقدماتی در نزدیک به ۵۰ ایالت مشخص خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیوهمپشایر در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا

پیشتازی جان کاسیچ و برنی ساندرز در شهر دیکسویل ناچ در نیوهمپشایر

انتخابات آمریکا؛ کاندیداهای نهایی احزاب چگونه انتخاب می شوند؟