جان کری خواستار توقف حملات روسیه در سوریه شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جان کری خواستار توقف حملات روسیه در سوریه شد

حمله ارتش سوریه با پشتیبانی بمب افکن های روسیه به شهر حلب روز سه شنبه نیز ادامه یافت. تا کنون ارتش سوریه توانسته است کنترل بخش مهمی از حومه حلب را در اختیار بگیرد.

تصاویر غیرحرفه ای که توسط گروه موسوم به البراق در اختیار رسانه ها قرار گرفته بمباران سنگین شهر حلب توسط جنگنده های روس را نشان می دهد.

همزمان مقامات آمریکا از محاصره شهر و وخیم تر شدن شرایط انسانی در حلب ابراز نگرانی کرده اند. جان کری، وزیر خارجه آمریکا نیز بار دیگر در آستانه برگزاری مذاکرات صلح در ژنو از روسیه خواست که فورا به حملات خود در سوریه پایان دهد. وی گفت: «در مقطع کنونی فعالیت های روسیه در حلب و منطقه مذاکرات را بسیار سخت تر می کند. ما قبلا از روسیه خواسته ایم و بار دیگر می خواهیم که به تلاش ها برای برقراری آتش بس بپیوندد و شرایط را جهت دسترسی کامل برای ارایه کمک های بشر دوستانه فراهم کند.»

در دمشق انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مقابل باشگاه افسران دست کم ۹ کشته و ۲۰ زخمی برجای گذاشت. گروه داعش با انتشار پیامی مسیولیت حمله را بر عهده گرفت، اما شمار کشته شدگان را ۲۰ نفر اعلام کرد. پیش تر نیز انفجار در محله زینبیه دمشق دست کم ۷۱ کشته بر جای گذاشت.