دهها هزار جنگ زده سوری در پشت مرزهای بسته ترکیه

دهها هزار جنگ زده سوری در پشت مرزهای بسته ترکیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دهها هزار نفر از جنگ زدگان سوری در پشت مرزهای ترکیه گیر افتاده اند و دولت ترکیه تاکنون به آنها اجازه ورود به خاک ترکیه را نداده است. کامیون های کمک

دهها هزار نفر از جنگ زدگان سوری در پشت مرزهای ترکیه گیر افتاده اند و دولت ترکیه تاکنون به آنها اجازه ورود به خاک ترکیه را نداده است.

آگهی

کامیون های کمک های ضروری و آمبولانس ها روز یک شنبه از ترکیه وارد خاک سوریه در نقطه مرزی شده اند تا به آوارگان منتظر کمک کنند. آوارگان سوری خواهان عبور از مرز هستند و ماندن در خاک سوریه را خطرناک می دانند.

با افزایش درگیری های در شهر حلب و حملات هوایی شدید روسیه، هزاران نفر از ساکنان این شهر به سمت مرز ترکیه در نزدیکی شهر کیلیس گریخته اند. شهر حلب که بزرگترین شهر سوریه پیش از جنگ به حساب می آمد هنوز هم محل سکونت بیش از ۳۵۰ هزار نفر سوری است.

با افزایش درگیری ها و حملات هوایی روسیه انتظار می رود که شهر حلب بزودی به دست نیروهای دولتی سوریه بیافتد. مداخله نظامی روسیه در سوریه به نفع رژیم اسد و کمک های جنگجویان ایرانی صحنه جنگ در سوریه را به نفع نیروهای دولتی تغییر داده است.

غیرنظامیان گریخته از جنگ اکنون در مرز ترکیه گیر افتاده اند. مقامات ترکیه تحت فشار کشورهایی اروپایی و آمریکا برای کنترل بیشتر مرزها و جلوگیری از حرکت اوارگان به سمت کشورهای اروپایی هستند. فشاری که به نظر می رسد اکنون آوارگان سوری را در پشت مرزهای بسته ترکیه نگه داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قلیچداراوغلو در جستجوی آرای ملی‌گرایان؛ «پیروزی اردوغان یعنی ۱۰ میلیون پناهنده دیگر»

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

تصاویری از ویرانی‌های زلزله ترکیه؛ «همه ساکت، شاید آوایی خفیف از زیر آوار شنید»