Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

دهها هزار جنگ زده سوری در پشت مرزهای بسته ترکیه

دهها هزار جنگ زده سوری در پشت مرزهای بسته ترکیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دهها هزار نفر از جنگ زدگان سوری در پشت مرزهای ترکیه گیر افتاده اند و دولت ترکیه تاکنون به آنها اجازه ورود به خاک ترکیه را نداده است. کامیون های کمک

آگهی

دهها هزار نفر از جنگ زدگان سوری در پشت مرزهای ترکیه گیر افتاده اند و دولت ترکیه تاکنون به آنها اجازه ورود به خاک ترکیه را نداده است.

کامیون های کمک های ضروری و آمبولانس ها روز یک شنبه از ترکیه وارد خاک سوریه در نقطه مرزی شده اند تا به آوارگان منتظر کمک کنند. آوارگان سوری خواهان عبور از مرز هستند و ماندن در خاک سوریه را خطرناک می دانند.

با افزایش درگیری های در شهر حلب و حملات هوایی شدید روسیه، هزاران نفر از ساکنان این شهر به سمت مرز ترکیه در نزدیکی شهر کیلیس گریخته اند. شهر حلب که بزرگترین شهر سوریه پیش از جنگ به حساب می آمد هنوز هم محل سکونت بیش از ۳۵۰ هزار نفر سوری است.

با افزایش درگیری ها و حملات هوایی روسیه انتظار می رود که شهر حلب بزودی به دست نیروهای دولتی سوریه بیافتد. مداخله نظامی روسیه در سوریه به نفع رژیم اسد و کمک های جنگجویان ایرانی صحنه جنگ در سوریه را به نفع نیروهای دولتی تغییر داده است.

غیرنظامیان گریخته از جنگ اکنون در مرز ترکیه گیر افتاده اند. مقامات ترکیه تحت فشار کشورهایی اروپایی و آمریکا برای کنترل بیشتر مرزها و جلوگیری از حرکت اوارگان به سمت کشورهای اروپایی هستند. فشاری که به نظر می رسد اکنون آوارگان سوری را در پشت مرزهای بسته ترکیه نگه داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری بیش از ۳۰۰ نفر در ترکیه به ظن ارتباط با گروه داعش

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد