جاستین ترودو اعلام کرد: توقف حملات هوایی کانادا علیه داعش

Access to the comments نظرها
نگارش از امید لهبی
جاستین ترودو اعلام کرد: توقف حملات هوایی کانادا علیه داعش

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از توقف حملات هوایی این کشور علیه داعش در عراق و سوریه خبر داد. وی حمله هوایی به داعش را «استراتژی کوتاه مدت» برای پیشرفت نظامی خواند و تاکید کرد که این حملات در بلند مدت منجر به ثبات منطقه نخواهد شد. آقای ترودو در عین حال گفت که کمک مستقیم به مردم منطقه برای کانادا اولویت بالاتری دارد.

کانادا قوی است، بسیار قوی تر از تهدید یک گروه جنایتکار و اراذل اوباشی که آسیب پذیرترین مردم روی زمین را به وحشت می افکنند

آقای ترودو افزود: «داعش دوست دارد که ما به آن به عنوان یک تهدید جدی علیه روش زندگی و تمدنمان نگاه کنیم. می دانیم که کانادا قوی است، بسیار قوی تر از تهدید یک گروه جنایتکار و اراذل اوباشی که آسیب پذیرترین مردم روی زمین را به وحشت می افکنند. می توانید بگویید ما قدیمی فکر می کنیم اما معتقدیم ما دقیقا از کاری پرهیز می کنیم که دشمنانمان می خواهند انجام دهیم.»

کانادا پیش از این با شش بمب افکن در حملات هوایی ایتلاف بین المللی علیه داعش شرکت داشت. پایان دادن به این حملات از جمله وعده های انتخاباتی آقای ترودو بود. بر اساس نظرسنجی ها تنها ۲۹ درصد کانادایی ها با مشارکت نظامی کشورشان در جنگ با داعش موافقند.